Lánczi Tamás szerint megfélemlítő a kapujára ragasztott Virág elvtárs idézet
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke szerint a lakása ajtajára táblát szegezőknek elsősorban nem vele, hanem a magyar szuverenitással van bajuk.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke szerint a lakása ajtajára táblát szegezőknek elsősorban nem vele, hanem a magyar szuverenitással van bajuk.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökének fotója pedig Virág elvtárs mellé került.
Előkerült a rendező javítgatásait, kihúzogatásait tartalmazó eredeti forgatókönyv, kiderült, egész másképp lett volna vége a filmnek.
Jancsó Miklós Szegénylegények, Makk Károly Szerelem és Fábri Zoltán Körhinta című alkotásait követően idén már negyedik alkalommal válogatott be a Magyar Nemzeti Filmalap által restaurált magyar filmklasszikust a cannes-i filmfesztivál „Cannes Classics” című hivatalos programja. A tanúhoz új trailer is készült – mutatjuk.
November 8-tól országosan visszatér a mozikba felújított változatban Bacsó Péter klasszikusa.
A Rákosi-korszakbeli kommunista párt vasökleként emlegetett Államvédelmi Hatóság főnöke a köztudatban még mindig inkább Virág elvtárs, mintsem az egyik magyar kultuszfilm modelljéül szolgáló Péter Gábor. Aki egy róla frissen megjelent biográfia ellenére még számos titkát őrzi – írja az e heti HVG.
Gondolkodott már azon, hogy épp ott sétál, ahol a Megáll az idő híres, futós, vagy ahol a Csinibaba táncos jeleneteit vették fel? Hogy ott focizik, ahol egykor a Csabagyöngye csapata küszködött a Régi idők focijában, vagy ott költi el ebédjét, ahol A kenguruban is jóízűen söröztek? Budapestnek mindig is jól állt a film, ezt bizonyítja mostani múltidéző, filmes túránk is. Volt olyan helyszín, ahol minden maradt a régiben, de volt olyan is, amelyre már rá sem lehet ismerni. Az Orom utca nyolcat viszont mi sem találtuk.
Zsombolyai János operatőrként jegyezte A tanút, filmrendezőként pedig olyan alkotások fűződtek a nevéhez, mint a Queen 1986-os budapesti koncertjét megörökítő Magic című dokumentumfilm.
Jól kitalálta az Orbán-kormány, hogyan küldi vesztőhelyre a bankokat a devizahiteles perekben. Van, hogy formai okra hivatkozva már a bankok keresetét is visszadobja a bíróság, aki mégis jogi útra megy, perenként sok millió forintja bánhatja. Első fokon elbukott a Kéthely és Vidéke és a Milton Hitelezési Zrt. is, az első nagyobb bankpernél, a K&H Bankénál az ítélethirdetését szeptemberre halasztották. A bíróság hihetetlen gyorsan hozza a döntéseket, egy-két óra alatt meg is születik az ítélet úgy, hogy a szerződések érdemi részét vizsgálni sem engedi igazából a törvény. A bankoknak szinte esélyt sem hagyott a kormány arra, hogy valamilyen szinten egyenlő félként tudjanak beszállni ebbe a küzdelembe. Olyan ez, mint a futóhomok: a bankok kapálóznak, így csak egyre mélyebbre süllyednek.
Színházban az egyik legismertebb magyar film: Bacsó Péter A tanú című alkotásának színpadi változatát mutatja be a Thália Színház december 6-án Csányi Sándor, Szombathy Gyula és Cserhalmi György főszereplésével.