Niki Lauda mentheti meg egykori légitársaságát
Visszakerült Niki Laudához az általa alapított légitársaság, amelyet korábban az AirBerlin vett meg tőle. Az viszont tavaly csődbe ment.
Visszakerült Niki Laudához az általa alapított légitársaság, amelyet korábban az AirBerlin vett meg tőle. Az viszont tavaly csődbe ment.
Kilenc nagy biztosító magasabb tőkekövetelménnyel és szigorúbb szabályozással néz szembe, mert bedőlésük kritikus lehet a globális pénzügyi rendszer működése szempontjából.
Az AIG amerikai multinacionális biztosítótársaság 5,8 milliárd dollárért adja el a légitársaságoknak repülőgépeket lízingelő ILFC 80 százalékos tulajdonrészét egy kínai befektetői konzorciumnak.
Az amerikai pénzügyminisztérium pénteken bejelentette, hogy 4,5 milliárd dollárnyit elad az American International Group (AIG) biztosító részvényei közül.
Az American International Group (AIG) pénteken 2,4 milliárd dolláros veszteséget jelentett a harmadik negyedévre vonatkozóan. A biztosító társaság az időszakban összesen 4,5 milliárd dollárt fordított átstrukturálási költségekre.
Előfordul, hogy munkája során valaki olyan pozícióba jut, amelyben egyes döntései messze túlnyúlnak azon a felelősségi körön, amelyet alkalmazói rábíztak. A befektetési piacon, különösen a Wall Streeten ez rendszeresen megesik. Néhányuk kezében egyenesen világhatalom van. Róluk többnyire csak akkor derül ki, hogy mekkora befolyást összpontosítottak, amikor hibáik folytán már beütött a baj. Ehelyt szembenézhetünk néhányukkal.
Összesen 250 millió dollárral jutalmazná a vezető menedzsereket az American International Group (AIG) biztosítótársaság, amely tavaly az amerikai vállalatok történetének legnagyobb veszteségét szenvedte el.
A pénzügyileg megroggyant és jelentős állami kölcsönben részesült amerikai AIG biztosító 1,2 milliárd dollárért megválik központi épületétől Japánban.
Eladja tokiói központjának otthont adó épületet a világ egykori...
A hatalmas kormányzati mentőövre szorult, de mindeközben óriási, a korábbi ismeretek szerint összesen 165 millió dollárnyi főnöki jutalmakat osztogató vezető amerikai biztosítóról, az AIG-ról kiderült, hogy legalább 218 millió dollárt utalt prémiumként. Hét végi amerikai sajtóértesülések szerint ezt állapították meg az ügyben vizsgálódó hatóságok. A The New York Times című lap már a múlt hét csütörtökén állította, hogy az AIG az állami mentőöv óta összesen 220 millió dollárt fizetett ki alkalmazottainak jutalomként, az első 55 millió dollárt még decemberben.
A washingtoni kongresszus alsóháza csütörtökön törvényjavaslatot fogadott el arról, hogy 90 százalékos adó kivetésével az állam visszakapja az AIG biztosítónál kifizetett, összesen 165 millió dollárnyi vezetői jutalmak nagy részét.
Az AIG biztosítónak teljes egészében vissza kell fizetnie az adófizetőknek a vitatott jutalmakat, ezek összegével csökkentik a cégnek nyújtandó állami támogatást, közölte helyi idő szerint kedden Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter.