Autó automenedzser.hu 2012. május. 24. 07:02

Melyek a legmegbízhatóbb autók? - 2012

Ha a rangsort megfordítjuk, megkapjuk a legbiztonságosabb kocsik listáját.

Ha a rangsort megfordítjuk, megkapjuk a legbiztonságosabb kocsik listáját. 2010-ben a Toyota Aygo kisautó hagyta legkevesebbszer cserben a gazdáját. 2011-ben viszont a Ford Ka került a lista élére. A Ford mögött a Renault Twingo került a második helyre, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára pedig a Toyota Aygo állhatott fel. A kis japánt a Fiat Panda és a VW Fox követte. A kis kategóriás autók között azonban minimális különbség figyelhető meg.

Az eggyel nagyobb kategóriában a Mini került az első helyre, második a Mitsubishi Colt, harmadik az Opel Meriva. A top 10-be jutott még sorrendben: Dacia Sandero, Nissan Note, Ford Fusion, Peugeot 207, Renault Clio, VW Polo és Mazda2.

A középkategóriában a Mercedes A és B osztályt a BMW 1-es követi, majd az Audi A3, a Nissan Qashqai, a VW Golf/Bora, a Renault Scenic és a Toyota Auris következnek. Az eggyel följebbi kategóriát az Audi A5 vezeti, ezt követi az Audi Q5, a BMW X3. A felső kategóriában az alábbi sorrend alakult ki: Audi A6, 5 BMW, E Mercedes, BMW X5, Mercedes ML és Volvo S60/S70/S80/V70.

Természetesen ez a felmérés nem reprezentatív, hiszen az autóklubnak nincs adata arról, hogy a márkaszervizek melyik autón, milyen problémát javítanak ki. Ugyanakkor mindenképpen érdekes az eredmény, hiszen az ADAC-nak 17 millió tagja van, akiknek összesen 27 millió autó van a tulajdonukban. A felső kategóriában összesen nyolc modellről lehetett véleményt mondani. Ennek oka, hogy az autóklub csak az elmúlt hat év modelljeit vizsgálta.

A legtöbb problémát 2011-ben az elektronikus berendezések okozták. Ennek oka, hogy egyre több eszköz, különböző funkciók  - indulás, leállás – található, amelyek könnyen meghibásodhatnak.  A hibák 41,2 százalékát elektromos hiba okozta.

Hogyan számolnak?
A helyezések megállapításánál pontokat adnak az autóknak 0,6 és 5,5 között. Attól függ a pontszám, hogy 1000 autóból hány hibásodott meg. Az autógyárak általában figyelembe veszik a statisztikát, és próbálnak javítani a modelleken.

A 2006-os gyártású Opel Astra például 3,6-4,5 pontot kapott átlagosan. A 2007-es és 2008-as modell már csak 1,8 hibapontot ért el. A legkevesebb meghibásodás, és így a legalacsonyabb pont a 2009-2011. között gyártott modelleke jellemző. Átlagosan ezek a modellek 1,1 és 0,6 hibapontot szereztek. A Hyundai i10 a legkisebb autók között a 9. helyre kerül. Ez az eredmény azonban nem tökéletes. Hiszen a 2011-es modelleknél viszonylag sok hiba jelentkezik, ám a vizsgált elmúlt három év modelljeinél kevesebb hiba volt, így az átlageredmény jó lett. A vizsgálat során feljegyzik, hogy egyes modelleknél, milyen hibát észleltek, és azt is, hány kilométert ment már az autó. A legtöbb és a legkevesebb kilométert ment autók hibáját nem veszik bele a statisztikába.

Összegzésül az autók egy szimbólumot kapnak, amelyek az elért pontszámot jelzik. A zöld dupla pluszt az a jármű kapja, amelyik 0,6-1,5 közötti pontszámot ért el. Zöld plusz: 1,6-2,5 közötti pontszám. Sárga kereszt: 2,6-3,5. Narancssárga mínusz: 3,6-4,5, piros dupla mínusz: 4,5-5,5

Hirdetés