Autó HVG 2024. október. 24. 08:41

Friss villám logóval itt a megújult Opel Mokka

Modernizált külsővel és továbbfejlesztett infotainment rendszerrel debütált a német márka tisztán elektromos változatban is elérhető kompakt szabadidő-autója.

A Stellantis konszern német márkája, az Opel 2020 nyarán leplezte le a vadonatúj Vizor designiskola stílusjegyeit elsőként felvonultató, általunk is alaposan letesztelt Mokka crossovert, melyből most megérkezett a faceliftes verzió.

A külső dizájnhoz nagyon óvatosan nyúltak hozzá a tervezők, ami érthető is, hiszen a Mokka vonalvezetése még 4 év múltán sem tűnik idejét múltnak.

Opel Mokka
Opel

A legfrissebb változat elsősorban a modernizált lámpáiról, illetve szerényebb légellenállást biztosító és immár ködlámpa nélküli lökhárítóiról ismerszik meg, no és persze a modernizált Opel Blitz logó mellett sem mehetünk el szó nélkül.

Megújult továbbá a kormány, kevesebb gomb található a műszerfalon és a középkonzolon, az alapáron járó két 10 colos kijelzőn pedig új szoftver fut.

Az okostelefon jellegű widgetek és a fejlett hangvezérlési lehetőség mellett a ChatGPT támogatás, illetve a 180 fokos látószögű opcionális HD tolatókamera mellett sem mehetünk el szó nélkül.

Opel Mokka
Opel

A megújult Opel Mokka 19 százalékos helyi adót tartalmazó német alapára 26 740 euró (10,8 millió forint), mely összeg ellenében egy 136 lóerős 1,2 literes 3 hengeres turbós benzines, hatfokozatú kézi váltós példány vezethető haza.

A hasonló benzinmotorra épülő, 28 lóerős villanymotort is felvonultató hatfokozatú duplakuplungos automata váltós hibrid verzió alaphangon 29 740 euróba (12 millió forint) kerül.

A 156 lóerős, 54 kWh kapacitású aksis és 403 kilométeres hatótávú elektromos Mokka minimum 36 740 euró (14,8 millió forint) kifizetését követően vezethető haza.

Opel Mokka
Opel
Opel Mokka
Opel
Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?