Autó hvg.hu 2024. április. 17. 09:55

Az összes magyar Superchargert felszabadította a Tesla

Mostantól mindegyiken lehet más márka autóit is tölteni.

A magyar Supercharger hálózat nagy része megnyitott tavaly decemberben más márkák előtt is, szerda reggeltől pedig már minden állomásukat lehet használni külsősként is – írja a Villanyautósok oldala.

Az összesen 10 állomásból eddig pont két nagyon fontos helyszín maradt ki: a győri és a sormási. Ezek az M1 és az M7 autópályák mentén találhatók, stratégiai pontokon, Ausztria, Szlovákia, valamint Horvátország és Szlovénia irányába. Mindkét helyszínen nagy teljesítményű töltőoszlopok vannak.

Tesla Supercharger
Tesla

A külsős márkák némileg drágábban tölthetők, de lehet venni teslás havi töltőcsomagot ötezer forintért, amely után jár a kedvezőbb díjszabás – írja villanyautós oldal.

A Tesla további kilenc villámtöltő megnyitására készül a következő két évben Magyarországon, mindegyiket más autósok számára is elérhetővé kívánják tenni.

Hirdetés