Autó hvg.hu 2024. március. 07. 17:03

Áthajtott a kukásautó egy biciklijét toló nőn

Olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.

A Budakörnyéki Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki egy kukásautót vezetett, és elütött egy nőt, aki éppen kerékpárját tolta.

A vádirat szerint a vétkes sofőr Monoron vezette a kukásutót, lassan haladt a teherautóval, és időnként megállt, míg a jármű mellett és mögött kollégája a kihelyezett kukákat ürítette a tehergépkocsi tartályába. Ilyenkor a teherautó csaknem teljes szélességben elfoglalta az úttestet.

Az elgázolt nő ugyanebben az időpontban a kukásautó mögött haladt. Miután a meg-megálló teherautót utolérte, úgy kerülte azt ki, hogy a kerékpárját feltolta a jobb oldali járdára, majd miután megelőzte, visszatért a kocsi elé. A nő már mintegy három méterre távolodott a teherautótól, amikor elütötte a mögötte figyelmetlenül elinduló sofőr. Az ügyészség szerint a sofőrnek a fülkéből látnia kellett volna a nőt, ennek ellenére valamiért mégsem vette észre, gyorsított, elütötte és áthajtott rajta.

A nő olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette.

Az ügyészség gondatlanságból elkövetett halálos közúti baleset vádjával állítja a férfit bíróság elé.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.