Autó hvg.hu 2021. július. 26. 08:09

Összesen tíz darab Ferrari F60 létezik és eladó az egyik

Minden autórajongó ismeri az F40-et és az F50-et, de hogy létezett F60 is? Úgy hangzik, mint valami titokzatos hiperautó, amelyet az Enzo előtt építettek. A valóság azonban nagyon más.

A hivatalosan F60 America néven futó jármű nem utódja az F40-nek és F50-nek, de a maga módján különleges és mindkettőnél ritkább. 

2014-ben alkották meg a Ferrarinál, abból az alkalomból, hogy 60 éve léptek piacra az USA-ban. Az itt látható autó az RM Sotheby's augusztusi árverésén szerepel majd és egyike az összesen legyártott tíz darab autónak. Ez azt jelenti, hogy kevesebb ilyen van a világon, mint 250 GTO.

Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's

Az F60 futóműve és 730 LE-s, 6.3 literes V12-es motorja a korabeli F12 Berlinettától származik, a karosszéria azonban teljesen más, és ihletet merít a 275 GTB/4 NART Spiderből, amelyet az 1960-as években gyártottak kizárólag az amerikai piac számára. A Blu Nart színben fényezett autó finoman retro stílusú, némileg idézve az 1960-as évek Ferrarijait.

Érdekessége az asszimmetrikus utastér színei és formái, amely kicsit megosztóak lehet, hiszen a sofőr oldali vörös kárpitozás és karbon betétek kellőképpen harsányak.

Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's

Az RM Sotheby oldala nem ad tájékoztatás arra vonatkozóan, mennyit érhet az autó, de újdonságként egy ilyen F60-as anno 2,5 millió dollárba került. Tekintettel a ritkaságára és a piac különleges Ferrarik iránti ígényére, nem lennénk meglepve, ha hasonló vagy akár magasabb áron cserélne gazdát.

Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's
Sotheby's

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.