Autó hvg.hu 2021. május. 21. 04:22

Csodás állapotba hozták a 001-es alvázszámú, legelső Ferrari F50-est

Egy hasonló autó 3-4 millió dollárt is érhet, de a legelső autó státusza egészen különleges.

Idén egy nagyon különleges Ferrari F50 vesz részt az Amelia Island Concourse rendezvényen. A 001-es alvázszámú, vagyis a legelső F50-es, amelyet a Ferrari még 1995-ben gyártott az összesen elkészített 349 autó közül.

Azon kívül, hogy ez volt az első F50, amely kigördült Maranellóból, különlegessége, hogy a kocsit Jean Blaton belga versenyzőnek szánták, egyben ez az egyetlen ilyen autó, amely keskeny sárga díszítő csíkot kapott., amely a versenypilóta saját autóinak színe volt hagyományosan.

Annak érdekében, hogy a szuperelegáns rendezvényen részt vehessen, az F50-est érintetlen állapotúra restaurálták és mindezt meg is örökítették egy videóban. Fontos megjegyezni, hogy ellentétben mondjuk a Porschéval, amely gyárt alkatrészeket klasszikus modelljeihez is, a Ferrari nem teszi ugyanezt. Lényegében pótalkatrészeket találni egy ilyen autóhoz egyenlő a lehetetlennel. 

Többek között az egyik legnehezebb feladat a kabintér kárpitjait eredeti anyagában újra létrehozni, amihez megkeresték a korabeli beszállítót is, akinél kiderült még van abból a nyersanyagból, amiből az F50-es műszerfalborítását csinálták. Így sikerült azt is elérni, hogy teljesen azonos anyaggal újítsák fel ezt a területet is a kocsiban.  

A Ferrari F50-et az 1995-ös Genfi Autószalonon mutatták be a Ferrari 50. évfordulója alkalmából. Az árát leginkább egyedisége határozza meg. Hamarosan eladó sorba kerül például a  48-as számú darab, amely várhatóan 3,4-3,75 millió dolláros áron kellhet el. Elképzelni is nehéz, mennyire értékes lehet ennek fényében a 001-es.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.