Autó hvg.hu 2021. február. 09. 14:32

Történetének legmagasabb bónuszát fizeti ki dolgozóinak idén a Ferrari

A koronavírus-járvány ellenére 7526 euró (2,7 millió forint) bónuszt kapnak a cég munkatársai.

A Ferrari egy 2012-ben kötött szakszervezeti megállapodásnak köszönhetően minden évben jutalmat fizet a dolgozóinak, úgymond "a magas színvonalú munka elismeréseként". A koronavírus-járvány az olasz céget sem kímélte, a cégvezetés most mégis bejelentette, hogy idén rekordbónuszt fizet a munkavállalóknak.

A szokásosnak nevezhető kifizetések majd csak áprilisban történnek meg, de a Ferrari közölte, hogy 2100 euróval megemelte az eredetileg kalkulát összeget, amely így 7526 euró lesz – 2,7 millió forint – fejenként. Ugyanez 2014-ben például még "csak" 4096 euró volt.

A maranellói cégnél körülbelül 4500-an dolgoznak és az állomány létszáma folyamatosan emelkedik, 2020-ban 6,3 százalékkal. 2021-re vonatkozóan pedig közölték, hogy további 50 új alkalmazottra biztosan szükség lesz.

Budapesten is jól mutat a Ferrari Roma

Az olasz márka megszokott sportkocsijaitól kissé eltérő dizájnjával a Roma igazán egyedi darab.

A sportkocsigyártó a tavalyi évre 600 millió eurós nyereséggel számol, amit elsősorban az utolsó negyedév hatalmas forgalma tett lehetővé, amikor 58 százalékkal ugrottak meg az eladásaik az egy évvel korábbihoz képest és az értékesítési bevétel elérte a 263 millió eurót – írja a QiFinanza gazdasági napilap.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Itthon hvg.hu 2025. február. 22. 17:48

Orbán Viktor adókedvezményeket és LMBTQ-ellenes intézkedéseket ígért az évértékelőjében

Adómentesség a legalább kétgyerekes anyáknak, áfa-visszatérítés a nyugdíjasoknak, hadüzenet az LMBTQ-közösségnek és a civileknek – egyebek mellett ezekről beszélt Orbán Viktor a 26. évértékelőjében. Egyértelművé tette, hogy „Magyarország ellenében” biztosan nem lesz az Európai Unió tagja Ukrajna. Magyar Péter nevét ugyan nem ejtette ki, de kitért az ő szerepére is.