Autó hvg.hu 2020. május. 22. 07:59

A koronavírus végezhet 2019 majdnem Év Autójával

Nemrégiben hajszál híján az Év Autója lett, hamarosan viszont véget érthet az Alpine A110 pályafutása.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Az Alpine a 2017-es Genfi Autószalonon tárta először a nagyközönség elé az 1961-től 1977-ig gyártott eredeti Alpine A110 újkori leszármazottját. Az izgalmas hátsókerék-hajtású sportautó sokak meglepetésére igen jól teljesített a 2019-es Év Autója választáson, ahol ugyanannyi pontot szerzett, mint a végül a címet bezsebelő Jaguar I-Pace.

Az Alpine A110 második nemzedékének a pályafutása a tervezettnél rövidebb lehet, amiről a koronavírus tehet. A többi autógyártóhoz hasonlóan a világjárvány miatt a Renault-Nissan-Mitsubishi Szövetség is a költséghatékonyság növelésére kényszerül, és ennek jegyében bezárhatják azt a franciaországi Dieppe-ben lévő üzemet, ahol a limitált szériás sportkocsi készül. Ez a mintegy 400 főnek munkát adó üzem a nagyvállalat egyik legkisebb gyártóegysége.

Nem tudni, hogy az Alpine A110 gyártását esetleg áthelyeznék máshova. Az viszont tény, hogy nemrégiben 14 hónapos várakozási idővel lehetett csak ilyen kupét vásárolni, és emiatt napi 15 autóról 20-ra növelték a gyártókapacitást.

Alpine A110S
Alpine

A Nissan is hasonló lépések megtételére készül. A japán cég várhatóan kivezeti majd az európai piacról a 370Z és GT-R sportkocsikat, illetve a Navara pickupot – az ezzel kapcsolatos hivatalos bejelentésre előreláthatólag még májusban sor kerül.

Nissan 370Z Nismo
Nissan

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.