Autó hvg.hu 2019. augusztus. 27. 15:27

Brabus-tuninggal már 365 lóerős a Mercedes-AMG A35

A Brabus által átdolgozott Mercedes-AMG A35 premierjét a Frankfurti Autószalonon tartják majd.

Nemrégiben mutatkozott be a Mercedes kompakt autóinak legerősebb változata az AMG A45, amelyben egy 421 lóerős kétliteres négyhengeres motor van. Ez egy valóban élesre hegyezett motor, de a palettán ott van még az A35 is, amelyből most szintén faragtak egy még inkább teljesítménycentrikus modellt a Brabusnál.

A lényeg, hogy az alapváltozat 306 lóerős 2.0 literes négyhengeres turbómotorját a PowerXtra B 35 csomaggal 44 lóerővel és 60 Nm-rel feljebb tornázták, amelynek végeredménye 350 lóerő és 460 Nm-es csúcsnyomaték lett. Ezt alapvetően csak a motorvezérlés révén valósítják meg, a befecskendezési és a gyújtási értékeket átállítva, valamint a feltöltési nyomásérték feljebb engedésével.

Brabus
Brabus
Brabus
Brabus
Brabus
Brabus

Létezik egy ennél erősebb verzió is, ekkor 60 lóerő az extra teljesítmény, amit kap a motor a PowerXtra + csomag révén, így 365 lóerős a végeredmény és 486 Nm a nyomatékmaximum. Ezzel a teljesítménnyel a négykerék-meghajtású autó mindössze 4,4 másodperc alatt van 100 km/h-n álló helyzetből.

A tuningcsomag része még egy új, rozsdamentes sport kipufogórendszer, valamint a fekete Brabus Monoblock T könnyűfém keréktárcsák, Pirelli P Zero 235/35 ZR 19 abroncsokkal.

A gyártóközeli tuningműhely további előnye, hogy 100 ezer kilométer vagy három év garanciát is ad a kész termékre.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.