Autó hvg.hu 2018. május. 24. 04:01

Meg akarta leckéztetni a kaminost, de ő húzta a rövidebbet – videó

Az amerikai I-95-ös autópályán, New York közelében rögzítette a fedélzeti kamera a kamion és az SUV párharcát.

Épp a napokban számoltunk be az év legkeményebb kampányvideójáról, amellyel a Québeci Autóbiztosítási Társaság (Société de l'assurance automobile du Québec, SAAQ) jelentkezett. A szervezet egy egyszerű, de annál hatásosabb videóval mutatta meg, miért nem szabad a kamionosokat fékezéssel "büntetni". A jelek szerint van, akinek nem jött át az üzenet.

Az alábbi felvétel az amerikai I-95-ös autópályán készült – a dátumbélyegzővel ellentétben – még május 18-án, New York közelében. A videón jól látni, hogy a fehér Fordot vezető sofőr szabálytalanul akart befurakodni a kamionos elé, aki ezt elsőre nem akarta annyiban hagyni – végül mégis beengedte a sorba.

A sofőr azonban nem nyugodott bele a helyzetbe, és szórakozni kezdett a kamionossal. Először "csak" befékezett előtte, majd nem hagyta, hogy megelőzze őt a teherautó. Amikor a kamion már a belső sávban volt, ismét megpróbált elé bevágni a fordos. Csakhogy a kamionos nem lassított, így az autó nekiütközött a kamionnak, ami kifordította a járművet és az a belső sávban, a korlát mellett állt meg. A balesetben senki sem sérült meg.

A videó láttán az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a kamion sofőrje nem tűnt úgy, mint aki megpróbálja elkerülni az ütközést a SUV-vel, ami a legkevésbé sem elfogadható viselkedés az utakon. Kérdés ugyanakkor, hogy mi történt volna, ha a 40 tonnás jármű a feltartás miatt befékez az autópálya közepén.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 hvg360 2025. március. 01. 13:00

Miért teszi rosszul, aki most jobban fél a repüléstől?

Az elmúlt hetekben bekövetkezett légi balesetek fényében érthető módon nő azok száma, akik komolyan tartanak a repüléstől. Rosszul teszik, a légi közlekedés a legbiztonságosabb utazási mód, s ahogy telnek az évek, úgy válnak egyre ritkábbá a katasztrófák.