Autó hvg.hu 2018. január. 17. 11:24

Élet a halál után: visszatér a Land Rover ikonikus kocka terepjárója

Az erőtől duzzadó különleges szériával a brit márka hetvenedik születésnapját ünneplik meg.

Az első Land Rover terepjáró 1948-ban látta meg a napvilágot, és a hetvenedik születésnap alkalmából most egy új modell tűnt fel a színen. Ez pedig nem más, mint a Land Rover Defender Works V8. Íme:
Land Rover

Nem tévedés, ez bizony egy új Defender, noha a típus gyártását 67 év után 2016 január végén leállították. A gyártó képviselői a közelmúltban azt nyilatkozták, hogy egész biztosan nem indul újra a modell tömeggyártása, ez azonban nem akadályozta meg a céget abban, hogy most piacra dobjon egy limitált szériát.

Land Rover

A Land Rover Defender Works V8 motorházteteje alatt egy 5 literes lökettérfogatú V8-as benzinmotor található, mely 405 lóerős teljesítményt, illetve 515 Nm-es nyomatékot szabadít rá egy nyolcsebességes ZF automataváltón keresztül a négy kerékre.

Land Rover

A nem éppen kiváló aerodinamikai adottságairól ismeretes Defender ezzel a motorral alig 5,6 másodperc alatt gyorsul állóhelyzetből 96 km/h-s tempóra. A 18 colos kerekeken gördülő terepjáró végsebessége 171 km/h. A nyolcféle színváltozatban rendelhető Land Rover Defender Works V8 kétféle tengelytávolságú változatban lesz kapható.

Land Rover

A valaha készült legerősebb és leggyorsabb Defenderből mindössze 150 példány fog készülni, a legolcsóbb változat alapára 150 ezer font, vagyis átszámítva mintegy 52 millió forint.

Land Rover

 

Land Rover
Land Rover
Land Rover
Land Rover

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.