Autó hvg.hu 2017. június. 25. 15:56

Tankolna literenként 28 forintos benzint? Mutatjuk, melyik ország ennyire olcsó

Van olyan ország, ahol a magyar árak kevesebb mint tizedébe kerül az üzemanyag. Mi mégsem költöznénk oda.

A világon jelenleg Venezuelában a legolcsóbb a benzin literje, ahol jelenleg átlagosan 1 bolivárt, vagyis átszámítva mintegy 28 forintot kell fizetni egy liter 91-es oktánszámú üzemanyagért. Egészen tavalyig azonban ennél is jelentősen olcsóbb volt itt a benzin, ugyanis ez a 28 forintos hivatalos ár egy 1300 százalékos áremelést követően lépett életbe. A 95-ös benzin ezzel párhuzamosan 6000 százalékkal drágult 2016-ban, amikor is 0,097-ről 6 bolivárra, vagyis 2,7 forintról 166 forintra nőtt az ára.

Összehasonlításképp, Európában jelenleg 180 forint a legolcsóbb benzin.

Venezuela rendelkezik a világ legnagyobb olajkészletével, elvileg ezért ilyen olcsó itt az üzemanyag, viszont a kitermelési nehézségek miatt folyamatos hiány van a már jó ideje az összeomlás szélén álló országban, ahol már jó ideje tömegek éheznek. Az olcsó üzemanyagon kívül másért tehát nem igazán irigykedhetünk erre a dél-amerikai országra. Főleg nem a 800 százalékos tavalyi infláció miatt.

Olajkészlet tekintetében Szaúd-Arábia található a toplista második helyén, ahol jelenleg átszámítva körülbelül 66 forintba kerül egy liter benzin. Ezenkívül Türkmenisztánban sem drága az üzemanyagok ezen fajtája, itt ugyanis mostanság mintegy 75 forintnak megfelelő összeget kérnek el a benzin literjéért.

A világon Hongkongban, Norvégiában és Izlandon a legdrágább a benzin, mely országokban rendre 522, 508, illetve 494 forintba kerül egy liter. Magyarországon most átlagosan 336 forint a benzin literenkénti ára, de kutanként 317-386,9 forint között változhatnak az árak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.