Autó hvg.hu 2016. szeptember. 18. 07:07

Mosolygással jelzi az önvezető autó, hogy látja a gyalogost - videó

Gesztusokkal kommunikáló autóval humanizálják az önvezető autókat.

Mivel az autósok és a gyalogosok közt a szemkontaktus az egyik legfontosabb jelzés arra vonatkozóan, hogy érzékelik a másikat, kitalálták, hogy az önvezető autónak is jelzéseket kellene adnia.

Okos ötlet, amely mindenképpen növeli a biztonságérzetet egy sofőr nélküli autóval szemben. Egyben jól mutatja, hányféle megoldásra váró aspektusa van még ennek az önvezető autós közlekedésnek.

A Semcon nevű technológiai cég éppen ilyen jellegű fejlesztésekkel foglalkozik, amely az emberi viselkedés valós jellegéhez igazított gépeket próbál fejleszteni.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.