Autó hvg.hu 2016. június. 24. 15:06

Brexit: így reagált az 5 legnagyobb autógyártó a britek kilépésére

Miután a britek többsége kiléptetné az országot az Európai Unióból, a legnagyobb autógyártók is megszólaltak.

Reggel óta az egész világ a brit népszavazás végeredményével foglalkozik, és azzal, hogy milyen hatása lehet a Brexitnek. A brit autóipar résztvevői korábban már kijelentették, az EU tagjai akarnak maradni, a megváltozott helyzet azonban egészen új stratégiát kíván meg tőlük. Hogy ez pontosan mit takar, az a jövő zenéje – bár a Nissan és a Toyota már pedzegette a lehetséges következményeket –, az öt legnagyobb autógyár viszont megszólalt az ügyben.

A BMW-csoport közleményében jelezte, tiszteletben tartja a brit választók döntését, és bár nyilvánvalóan a bizonytalanság időszaka következik, egyelőre nem terveznek semmilyen stratégiai lépést az Egyesült Királyságban.

Az amerikai Ford kijelentette, számukra a stabil kereskedelmi környezet az első, a céljuk pedig, hogy továbbra is fenntartható és nyereséges legyen a cég Európában és Nagy-Britanniában is. Ezzel együtt szeretnék biztonságban tudni a 14 ezer brit dolgozó munkahelyét is. A Ford egyelőre nem változtat a beruházási tervein, de ha szükség lesz rá, átgondolják a dolgot.

Az Opel – amit Angliában Vauxhall néven értékesítenek – szerint számukra a legfontosabb, hogy az Egyesült Királyság és az unió közötti további együttműködési feltételek minél előbb megszülessenek. Az áru szabad mozgása ugyanakkor továbbra is adott.

A Nissan és a Toyota már korábban nyilatkozott, bár utóbbi kijelentette azt is: folyamatosan figyelik és elemzik majd a Brexit hatását a kereskedelemre annak érdekében, hogy az továbbra is fenntartható és versenyképes legyen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Itthon Bábel Vilmos 2024. november. 28. 17:21

A Tiszának rengeteg pénzre van szüksége

Magyar Péteréknek milliárdok kellenének a 2026-os kampányra, ha tartani akarják a lépést riválisaikkal. A szükséges pénzt csak adományokból tudják összeszedni, az államtól nem fognak kapni. A magyar elit nagy része az államtól függ, és nem fog oldalt váltani, ha nem biztosak abban, hogy nemsokára másnál lesz a kasszakulcs. Magyarék feladata: jó befektetésnek kell látszani. Szombaton jön ki a párt friss átláthatósági jelentése, és kiderül, hogy az elmúlt hónapokban ez mennyire sikerült nekik.