Autó hvg.hu 2016. június. 04. 09:29

A Land Rover beperelte a kínaiakat

A Jaguar Land Rover szerint a Jiangling kínai autógyár által gyártott Landwind X7-es hobbiterepjáró fetűnően hasonlít a britek által piacra dobott Range Rover Evoque-hoz.

Az indiai Tata Motors tulajdonában lévő JLR a Reuters értesülései szerint azért fordult bírósághoz, mert a Kínában gyártott és 2014 végén piacra került Evoque-ra annyira hasonlít a Landwind X7, hogy azt akkor sem lehett szó nélkül hagyni, hogy Kínában általában kevés az esély arra, hogy a bíróságok a hazai cégek ellene döntsenek egy szabadalomsértési ügyben.

JLR

A JLR döntése elemzők szerint fordulatot hozhat, és ezek után nem kizárt, hogy néhány más külföldi autógyártó is perre viszi az állítólagos másolási ügyeket. A két járgány valóban nagyon hasonlít egymásra: egyforma a karosszéria és az ablakok formája, és alig lehet megküönböztetni egymástól a lámpák alakját is. A két autó hűtőrácsa ugyan nem pontosan egyforma, ám erre is van megoldás, a kínai internetes áruházakban húsz dollárnak megfelelő összegért lehet olyan matricákat venni, amelyekkel Land Rovert lehet csinálni a Jianglingből.

Az utóbbi években csak a japán Hondának sikerült megnyernie egy kínai jogsértési pert, ám a kért 300 millió jüan helyett csak 16 millót (2,5 millió dollárt) kapott azért, mert egy helyi gyrtó lemásolta és sajátjaként forgalmazta a CR-V terepjárót.

A landwind X7
Zero2Turbo

További friss autós hírekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.