Autó hvg.hu 2016. március. 22. 08:11

Ez lenne az Aston Martin és a Forma–1-es Red Bull közös szuperautója?

A britek csak egy sejtelmes fotót tettek közzé nemrég, de könnyen lehet, hogy ez is mindent elárult.

Nagyot robbantott múlt csütörtökön az Aston Martin azzal, hogy a Forma–1-es Red Bull csapatával közösen jelentette be: olyan, utcai vezetésre is alkalmas szuperautót építenek, ami még az F1-es gépeket is lenyomja. A projektről két dolgot árultak csak el: azt, hogy AM-RB 001 a fedőneve, valamint egy képet, amin csak néhány zöld vonal jelzi, milyen lesz a jövőbeni kép. Mutatjuk:

Aston Martin

Már nekünk is gyanús volt, hogy ezek a vonalak valamiért nagyon ismerősek, a Jalopnik viszont meg is adta a választ a miértre. Hasonló formatervet már láthattunk nemrég, egész pontosan 2014-ben, amikor az Aston Martin a DP-100 Vision Gran Turismo nevű koncepciót mutatta be.

Jalopnik
Jalopnik

Az autó valójában az akkoriban debütáló Gran Turismo 6 nevű játékhoz készült, ami persze a tervezők számára is nagy szabadságot adott: bár a részletekre maximálisan odafigyeltek, a menetdinamikával nem kellett foglalkozni.

Persze ha valóban ezt építenék meg, az már más helyzetet teremtene, és könnyen lehet, hogy a formáját is (valamennyire) meg kellene változtatni ahhoz, hogy menetképes legyen a kocsi, az viszont biztos, hogy az akkoriban renderelt képeket nézve nagyon is vállalható lenne egy ilyen szuperautó. Kíváncsian várjuk, vajon valóban ez épül-e meg.

Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.