Autó hvg.hu 2014. június. 25. 15:38

Így kerülheti el, hogy átverjék a benzinkúton

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság megmondja, mi a teendő, ha benzinkúti átverést gyanít. A Buksza blog meg megírta.

Ha úgy véli, hogy tankjába nem annyi üzemanyagot tankolt, mint amit a kijelzőn lát, a bizonyítás érdekében lehetőség szerint fényképezze le az adott kútoszlopot és a mérőállást, valamint tartsa meg a blokkot a vásárlásról. A hamis mérés ügyében az Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalhoz (MKEH) lehet fordulni.

Amennyiben az autója meghibásodását megítélése szerint rossz minőségű benzin használata okozza, úgy vegye fel a benzinkút üzemeltetőjével a kapcsolatot, és jelezze a gépkocsiban okozott kár tényét. Amennyiben van rá lehetőség (még ugyanaz a benzin található a kút tartályában), az üzemeltető megkérhető, hogy biztosítson hivatalos vizsgálati mintát az adott kútban található benzinből – írja a Buksza lakossági spórolós blog. A benzinkúton felvett jegyzőkönyvben rögzíteni kell a tankolt üzemanyag fajtáját, mennyiségét, illetve a gépkocsi adatait.

Ha árfelszámítási szabálytalanságot tapasztal, annak kivizsgálására a fogyasztóvédelmi felügyelőségek rendelkeznek hatáskörrel, így tegyen panaszbejelentést a vállalkozás, vagy az ön lakóhelye szerint illetékes felügyelőségnél.

További részleteket itt lehet olvasni.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.