A michigani tesztközpontban megállás nélkül köröznek a Transitok az akadályokkal telitűzdelt pályán.
Valószínűleg sokan elgondolkodtak már azon, hogy milyen lehet egy autógyár tesztpilótájaként dolgozni: kipróbálni a még megjelenés előtt álló modelleket, versenypályán körözni a sportmodellekkel és egzotikus helyszínekre utazni tesztelés céljából. Az imént felvázolt munkakör csábítóan hangzik, de csak kevés olyan sofőr van, akiknek kizárólag ebből állna a munkája. Gyakoribb az, hogy hosszú és monoton kilométereken keresztül kell haladni egy rázós burkolatú pályán és közben koncentrálni a manőverekre és a mérőműszerekre.
Ettől a monotóniától szerették volna megkímélni a sofőröket a Ford michigani tesztközpontjában, ahol a világon elsőként robotpilótákat alkalmaznak az új Transit tartóssági tesztjein. Ennek két előnye is van, egyrészt csak üzemanyagért kell megállnia a tesztautóknak, másrészt pedig olyan manővereket is végrehajthatnak a járművekkel, amik túlságosan veszélyesek lennének a sofőrre nézve.
A technológiát az amerikai Autonomous Solutions nevű cég fejlesztette ki és a lényege, hogy a tesztautók egy előre beprogramozott útvonalon haladnak, amit a jármű számítógépe folyamatosan ellenőriz a GPS és a kamerák segítségével. A kormányt, a váltót és a pedálokat a robotpilóta kezeli, amely képes arra, hogy az előre beprogramozott információk alapján gyorsítson, lassítson és a kijelölt útvonalon tartsa az autót, még akkor is, ha például macskakövön, padkákon vagy akár saras-murvás talajon kell átgurulnia.
Ha valamilyen oknál fogva mégis célt tévesztene valamelyik autó, a mérnökök a központból azonnal megállíthatják és a helyes útra terelhetik, továbbá a szenzoroknak köszönhetően magától lefékez az autó, ha gyalogost vagy egy másik járművet észlel maga előtt.