2009. január. 28. 19:47 Utolsó frissítés: 2009. január. 28. 20:27 Autó

Budapesten utazunk a legtöbbet a munkahelyünkig

A fővárosban a munkavállalók 1,3 százaléka, a többi városban viszont a foglalkoztatottak átlagosan 22 százaléka jár kerékpárral dolgozni – állítja a Központi Statisztikai Hivatal egy most publikált felmérése. A vizsgálat szerint a fővárosban helyi tömegközlekedési eszközökkel, a többi városban és a falvakban viszont személyautóval jutnak el a legtöbben (60, illetve 37 és 33 százalék) a munkahelyükre.

A munkába járás a legtöbb idejét a budapestieknek viszi el: míg vidéken a dolgozók a fele legfeljebb félórát utazik naponta, a fővárosban ennyi idő alatt a foglalkoztatottaknak csupán az egyharmada ér célba, 200 ezer budapesti viszont több mint egy órát, további 50 ezer fő pedig két óránál is hosszabb ideig kénytelen zötykölődni.

Országos átlagban a 16–60 perc közötti közlekedési idő a legtipikusabb: a dolgozók 60 százaléka ennyi idő alatt teszi meg a lakása és a munkahelye közötti oda-vissza utat. A másfél óránál hosszabb időt utazással töltők száma országosan megközelíti a félmillió; utóbbiaknak csaknem a fele – 212 ezren – naponta két óránál is többet utaznak.

További részletek és táblázatok a friss HVG-ben

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.