2007. január. 10. 13:26 MTI Utolsó frissítés: 2007. január. 10. 13:17 Autó

Olcsó népautót gyárt a Fiat

Új olcsó kisautóval készül piacra lépni az olasz Fiat indiai partnerével, a Tatával közösen - idézték olasz lapok a cég elnökét. Sergio Marchionne arra számít, hogy az új modellel áttörést tudnak elérni az ázsiai piacon.

Fiat Siena
© Fiat
A Tata és a Fiat 2005 szeptemberében írt alá átfogó együttműködés létesítéséről szándéknyilatkozatot. Az együttműködés keretében új modellek közös fejlesztésére, valamint közös gyártásra, alkatrészgyártásra, beszerzésre és értékesítésre kerül sor. Első lépésben a Tata hálózatán keresztül értékesítik a Palio és a Siena modelleket. India igen vonzó piac a nemzetközi autógyárak számára, a szakma arra számít, hogy az idén 1,15 millió új személygépkocsit fognak üzembe helyezni.
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.