2011. április. 06. 10:47 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 06. 10:49 Hírek

A Toyota cáfolja, hogy magához térne termelésük

Cáfolta a termelés normalizálódásáról szóló lapjelentést szerdán a Toyota, tavalyi gyártásmennyisége alapján a világ vezető autógyártója.

A cég szóvivője a Nikkei című gazdasági lap hírére reagálva, elmondta: a következő hetekben legtöbb üzemében még nem indulhat újra az autógyártás, de amint erre sor kerül, azonnal bejelentik. A március 11-i japán természeti katasztrófa miatt április 8-ig várhatóan 260 ezer járműre nő a cég termeléskiesése. 

A gyártásmennyiség alapján második legnagyobb japán autógyár, a Nissan, múlt kedden azt jelentette be, hogy heteken belül teljesen helyreállítja termelését. A Nissan egyik vezetője - aki a The Wall Street Journalnak nyilatkozott - elmondta; egyelőre még korai pontos dátumhoz kötni a teljes termelési kapacitás visszaállítását, de ez már csak hetek, és nem hónapok kérdése. Egyelőre azonban nem kívánt nyilatkozni a Nissan veszteségeinek nagyságáról.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.