Változnak a felső kategóriás lakásokkal szembeni elvárások
Változnak a felső kategóriás lakásokkal szembeni elvárások. A választásaikban is igényes vásárlóknál előtérbe került az épületek esztétikai minősége, a lakóterek belmagassága, a privát szféra viszonylagos érintetlensége és az öko-tudatosság is.
Hol vásárolnak ma lakást azok, akiknek egy lakás megvásárlásakor nem az ár a döntő szempont? Mennyire fontos az épület esztétikai színvonala, illetve a tervező építész személye? Vajon a felsőkategóriás lakást választók mennyire öko-tudatosak, illetve mennyire fontos számukra, hogy környezetkímélő ingatlanokat vásároljanak?
A méret mellett a felső kategóriás lakások egyik legfontosabb jellemzője a három méternél magasabb belmagasság, az új építésű lakások esetében mégis ritkán találkozunk ilyen magasságokkal.
A Gellérthegy oldalában épülő Somlói úti lakópark esetében a tervező építész, Zoboki Gábor szokatlanul nagy, egyes lakásoknál 3-3,9 méter belmagasságot is tervezett. Külön gondot fordított a lakók privát szférájának megőrzésére, minden lakás önálló és független egységként létezik, a lakók szinte úgy érezhetik majd, hogy nem egy társasházban, hanem saját villájukban laknak.
Az ismert építész személye garancia arra, hogy a lakópark esztétikai és minőségi szempontból is a maximumot nyújtsa a vásárlók számára. Letisztult stílus, nagyvonalú megoldások, hatalmas ősfás park és – ma még ritkaságnak számító – öko-tudatosság jellemzi a hivalkodónak cseppet sem nevezhető épületeket.
Az öko-tudatosság, amely még nem elvárás Magyarországon, megrendelői igényként egyre gyakrabban jelenik meg, főként az új építésű lakóházak esetében. A Somlói úti lakóparkban különösen nagy gondot fordítanak a környezetkímélő megoldásokra; energiatakarékos árnyékolási és fűtési rendszert terveztek a lakóházakba, a természetes fénnyel világított lépcsőház, a házon belüli szelektív szemétgyűjtés lehetősége az ingatlan építtetőjének környezettudatos elkötelezettségét mutatja.