Bloomberg: A szíriai helyzet rámutat Obama és Merkel korábbi gyengekezűségére
Az Egyesült Államok nem válik autokráciává a következő négy évben, ám lehet belőle egy illiberális szuperhatalom, írja a Bloomberg. A Guardian sürgeti, hogy a Nyugat nyújtson baráti kezet Szíriának. Erdogan lehet a nagy szíriai felfordulás nyertese, jelenti ki a Times. A Die Presse szerint, ha a radikális iszlamista HTS nem osztja meg a hatalmat, akkor ismét polgárháborús állapotok alakulhatnak ki Szíriában. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Bloomberg
Hal Brands egyáltalán látja olyan kiszámíthatatlannak Trump világképét, ahogyan azt sokan gondolják. Bár az elnök egy sor háborút, hidegháborút és lehetséges fegyveres viszályt örököl, nagyon jól meg lehet jósolni, milyen kimenetei lehetnek külpolitikájának, jóllehet egy állhatatlan elnök készül összecsapni egy állhatatlan világgal.
A Johns Hopkins Egyetem nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó professzora úgy véli, jelenleg még a politikusnak sincs fogalma, miként birkózik meg a felfordulással, de a legrosszabb az volna, ha összeállna a világrend ellen törő tekintélyuralmakkal, ahelyett, hogy a demokráciákkal karöltve megvédené azt.
Ezt nem azt jelenti, hogy orosz ügynök volna, mert nem az. Ám egyes hajlamai nem különbek, mint Amerika vetélytársaié. Vlagyimir Putyinhoz és Hszi Csin-pinghez hasonlóan ő is olyan világban gondolkodik, amelyben a nagyhatalmak (és a nagy vezetők) büntetlenül cselekedhetnek. Egy olyan ember, aki megpróbálta megváltoztatni a választás kimenetelét, nem sokra becsüli a demokratikus értékeket. Többnyire autokrata erős embereket dicsőít, Hszit, Putyint, Kim Dzsong Unt és Orbán Viktort.