Különleges üzlet a láthatáron: tőzsdére vinnék a börzsönyi aranybányát
A társaság már megalakult, de a bányászati engedélyre még várni kell.
A társaság már megalakult, de a bányászati engedélyre még várni kell.
De a demokrácia Európában is komoly nyomás alatt van – és egyáltalán nem biztos, hogy ezt a nyomást képes is lesz túlélni.
Hszü Csia-jin a közelmúltig az ígért kínai gazdasági felemelkedés szimbóluma volt. A China Evergrande Group hitelfelvételekből táplált agresszív növekedését egykor az állam is támogatta, egy ponton viszont megálljt parancsoltak a szektor féktelen burjánzásának, ami bedöntötte a zászlóshajó céget. A problémákat Hszü nyakába varrták. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Mi várható Donald Trump második elnök ciklusától? Szétveri-e az amerikai demokráciát? Kik örülnek a republikánus jelölt győzelmének? Mi az a húzás, amit a demokratáktól várt volna a világ, de Trump lépte meg? Nem meglepő módon továbbra is az amerikai elnökválasztás áll a nemzetközi sajtó fókuszában.
Fél éve teljesen megszakadtak a tárgyalások a magyar kormány és az Európai Bizottság között a zárolt uniós támogatások feloldásáról. Az ok: Budapesten hiányzik a politikai akarat a megegyezéshez. Közben Orbán Viktor harcot hirdetett az uniós bírósági ítéletek ellen is, ami még plusz sok száz millió euróba kerül az országnak.
A telephelyek környezetszennyezése is belejátszhatott, hogy mindössze egy dollárért szerezhette meg 2018-ban a Tungsram izzógyárat a kormány által támogatott Jörg Bauer, akinek a keze alatt tönkre is ment a vállalat. Az értékes ingatlanokra több érdekcsoport is szemet vetett.