Titkolódzások függönyét húzza el a székesfehérvári Vörösmarty Színházban az Apacsok
A Bereményi Géza–Kovács Krisztina szerzőpáros darabjához az alapot a hatvanas évekbeli dunai, Zebegény környéki „indiánok” története adta.
A Bereményi Géza–Kovács Krisztina szerzőpáros darabjához az alapot a hatvanas évekbeli dunai, Zebegény környéki „indiánok” története adta.
Már a csődvédelem lehetősége is felmerült az egykor szebb napokat látott Boeingnél. Kérdés, miképpen képes visszanyerni a megrendelők bizalmát az évek óta veszteséges amerikai repülőgépgyár.
Pocsék képet fest az OECD egészségügyi jelentése Magyarországról: a legfontosabb mutatókban a sor végén kullog az ország, legyen szó az egészségügy finanszírozottságáról, az egy főre jutó orvosok számáról, illetve életkoráról, a várható élettartamról vagy éppen a prevenciós szűrésekre eljáró lakosság arányáról. Önmagában a tanulmányt olvasva is látszik tehát az egészségügyi ellátórendszer összeomlás-közeli állapota.
Sok régi bérleti szerződés fut ki az irodapiacon, a hibrid munkarendre átállt cégeknek kevesebb hely kell. Zavart okoznak az állami célra fideszes vállalkozók árnyékában épülő nagy projektek és a bizonytalanság.
80 éve még nem létezett olyan, hogy moldáv nép, ez egy szovjet konstrukció volt, ami arra szolgált, hogy a régi orosz területi igényeknek megfelelően a második világháború után a Szovjetunióhoz csatolt Besszarábiát kulturálisan is le lehessen választani Romániáról. Persze a helyzet még ennél is bonyolultabb, mivel szép számmal élnek a területen olyanok, akik se nem románok, se nem oroszok, viszont Moszkvától várnak védelmet a románosítási törekvésekkel szemben. Egyebek között ez volt az oka annak, hogy alig néhány évvel a Szovjetuniótól történt elszakadás után, immáron demokratikus választásokon, éppen azt a kommunista garnitúrát szavazta vissza a nép a hatalomba, amelyet annak idején elkergetett. Ez az ellentmondás a néhány hete tartott, EU-s integrációról szóló népszavazás eredményein is meglátszott – minimális többséggel győzött az EU-párti álláspont.
És mi van Tomival? címmel kerül moziba a napokban Till Attila új filmje, amelybe a rendező saját, alkohollal kapcsolatos rossz tapasztalatait is beleírta. Úgy véli, nem sokáig tartható fenn, hogy tehetséges, bizonyított rendezők nem kapnak állami támogatást. Arra pedig saját bevallása szerint nincs épkézláb válasza, hogy elfogadható-e az, hogy a TV2 egyik arca.
Naponta több mint száz kérelem érkezik gyógyszerek és terápiák egyedi méltányosságban való engedélyezésére, azonban a jelenlegi rendszer nem a legideálisabb. A kormány tervez ezen változtatni, de a részletekről nem sokat tudni. A gyógyszerek finanszírozásának alakulásáról és az egyedi kérelmekről Harsányi Andrást, a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) elnökét és Merész Gergőt a szervezet következő elnökét kérdeztük.