Egészen különleges módon hoznak meg döntéseket a hangyakolóniák
Egyes hangyatelepeken olyan döntéshozatali hálózatok jönnek létre, amelyek nagyon hasonlítanak az agy neuronjainak szövetéhez – állítják amerikai szakemberek.
Egyes hangyatelepeken olyan döntéshozatali hálózatok jönnek létre, amelyek nagyon hasonlítanak az agy neuronjainak szövetéhez – állítják amerikai szakemberek.
Különleges bűntényekről nyújt át a nekünk egy helyre kis válogatást KAP. Bedobná-e ön a bankbetétjeit egy fára aggatott vasládába? Milyenek a tisztelettudó betörők, akik rendezik a kárt, ha rossz helyre mentek be lopni? Mi történt a kétségbeesettre befüvezett rendőrökkel? Mi minden fér el egy börtönbe csempésző ember testében? Közben az is kiderül, hogyan lett Litkai Gergely felesége kerületi Robin Hood?
Vagyonát csempebiznisszel szerezte, majd inkább a (gazdaság)politikára váltott Parragh László, aki közel 25 évig vezette az iparkamarát. Orbán Viktor bizalmasa a kötelező kamarai hozzájárulás miatt közutálat tárgya lett, az évek során nem fukarkodott a beszólásokkal, nevéhez kötődik a régi kata beszántása és a szakoktatás többszöri szétverése.
A vezércikk szerint az amerikai nemzet nyomatékosan letette a garast, jelezte, hogy valami újat akar, ám a következmények viharosak és rendkívüliek lesznek nem csupán az ország, hanem az egész világ számára.
A jelenlegi magyar–izraeli kapcsolatokat jellemzi, hogy Orbán Viktor a múlt héten meghívta Benjamin Netanjahut, noha az ellen a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogató parancsot adott ki, írja a hírügynökség cikke.
Nagy fordulat történt Botswanában, ahol a szavazók kitették a függetlenség elnyerése óta kormányzó pártot. A dél-afrikai ország gazdasága a számok alapján jól teljesített a múltban, viszont lényegében egyedül a gyémántok bányászatára tudott támaszkodni. Ez a piac nagyot zsugorodott, a kormány így annak ellenére bukott meg, hogy a mérések szerint sokkal kevésbé korrupt, mint a régió többi vezető testületei. Vagy akár Magyarország.
Nem a választásokon legtöbb szavazatot adó Szabadságpárt, hanem az egykori nagykoalíció összezsugorodott pártjai, a néppártiak és a szociáldemokraták kezdtek kormányalakítási tárgyalásokat Ausztriában, segítségképpen bevéve a társaságba a liberálisokat is.