Sanyarú a galambok sorsa a Belvárosi Színház önironikus városnézésén
Slágerekbe, sanzonokba, rapekbe, megrázó vallomástöredékekbe és rötyögtető párbeszédekbe sűrített jelenetfüzérek váltogatják egymást a Budapest, Te! című előadásában.
Slágerekbe, sanzonokba, rapekbe, megrázó vallomástöredékekbe és rötyögtető párbeszédekbe sűrített jelenetfüzérek váltogatják egymást a Budapest, Te! című előadásában.
A munkáshitel azt jelenti, hogy minden dolgozó fiatal, akár 17 éves kortól, kaphat négymilliót kamatmentesen. A tervet nyilván állati agyafúrtnak képzelik: behúzzák a fiatal választókat, és a pénz pedig majd… izé. Valahogy kihúzza a gazdaságot a kakiból? Mert ugye a fiatal vesz egy Playstationt, és… jó, hát akkor pont a japán gazdaságot fűti, na bumm. – Tóta W. kielemzi a magyar gazdaságpolitikát.
A Süddeutsche Zeitung szerzője szerint az Oroszország elleni szankciók már annyit sem érnek, mint a papír, amelyre nyomtatták őket. A Trump-elnökség gazdasági hatásait elemzi a The Guardian, a Der Standard és a Financial Times. Még Magyarország is besokallt attól, hogy Moszkva bevonta a háborúba Észak-Koreát, írja a Frankfurter Rundschau. A FAZ szerint a V4 halott, Lengyelország északon keres szövetségeseket. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Egy nappal az amerikai elnökválasztás előtt természetesen ez az esemény áll a nemzetközi sajtó fókuszában. Ezzel foglalkozik a Bloomberg mellett a többi közt a Die Welt, a Washington Post és a Spiegel is. Utóbbinak az a Richard Haas nyilatkozott, aki Jimmy Carter, Ronald Reagan, valamint a két Bush mellett is dolgozott tanácsadóként. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hogyan lehetséges, hogy bár a világon mindkét nem tagjai körében a szív- és érrendszeri panaszok jelentik a vezető halálokot, az érintettek között mégis jóval több a – menopauza utáni életkorba ért – nő, mint a férfi?
Az állami egyetemek magánosításának egyetlen “haszna” van, figyelmeztet a szerzőnk, az új rendszerben bárki kistafírozható az alapítványi rendszerben működő intézeteken keresztül. Vélemény.
80 éve még nem létezett olyan, hogy moldáv nép, ez egy szovjet konstrukció volt, ami arra szolgált, hogy a régi orosz területi igényeknek megfelelően a második világháború után a Szovjetunióhoz csatolt Besszarábiát kulturálisan is le lehessen választani Romániáról. Persze a helyzet még ennél is bonyolultabb, mivel szép számmal élnek a területen olyanok, akik se nem románok, se nem oroszok, viszont Moszkvától várnak védelmet a románosítási törekvésekkel szemben. Egyebek között ez volt az oka annak, hogy alig néhány évvel a Szovjetuniótól történt elszakadás után, immáron demokratikus választásokon, éppen azt a kommunista garnitúrát szavazta vissza a nép a hatalomba, amelyet annak idején elkergetett. Ez az ellentmondás a néhány hete tartott, EU-s integrációról szóló népszavazás eredményein is meglátszott – minimális többséggel győzött az EU-párti álláspont.