Kutatók mondják: árulkodik rólunk, hogyan sétálunk
Éppen olyan kellemesen érezhetjük magunkat egy jól megtervezett városi környezetben, mint a természetben – állítják a Bristoli Egyetem kutatói, akik az emberek sétájának kinematikáját elemezték.
Éppen olyan kellemesen érezhetjük magunkat egy jól megtervezett városi környezetben, mint a természetben – állítják a Bristoli Egyetem kutatói, akik az emberek sétájának kinematikáját elemezték.
Továbbra sem járnak jó idők azokra az oroszokra, akiknek megjegyzésük van a Putyin-rendszerre vagy a „különleges katonai műveletre”. Legyen bár balett-táncos vagy különleges ételeket készítő séf az illető. A humoristák fölteszik a kézenfekvő kérdést is: miért nem laknak az oligarchák földszinten? Végül maga KGBéla, az orosz ügynököknek szivárogtató magyar expolitikus is előkerül, aki mond valami fölöttébb érdekeset.
A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te”, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai–magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsong Unról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.
A bíróságok, a felsőoktatás, a műemlékvédelem és a tudományos élet önállóságának megsemmisítéséhez a korbács és kenyér politikáját alkalmazzák. Ebben pedig a többéves kiéheztetés után partnerre is leltek a vezetőkben.
A napelemes rendszerek működtetése közben felmerülő problémákat több újfajta módszerrel lehet kezelni – állítja szerzőnk, Szabó László, a Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont vezetője.
Miért erősödik a szélsőjobb világszerte? Putyin nem is olyan erős, mint sokan hiszik? Megoldja-e a migrációs válságot Európában Aszad bukása? Miért okoz fejtörést Trumpnak, ami Szíriában történik? Hogyan viseli Oroszország, hogy Európa nagy része már nem vesz tőle gázt? Témák a nemzetközi sajtóból.
Sajtok, almák, minőségi kolbászáru: piac és vásárlók a vásárcsarnok földszintjén. Porrá váló emberi létezés, gyászmunka, végtelen univerzum: fotográfiák a csarnok karzatán. Két olyan világ, amelyek távolabb talán már nem is lehetnének egymástól – gondolhatnánk. Pedig nehezen lehetne megfelelőbb helyet találni ennek a filozofikus, ugyanakkor nagyon személyes anyagnak. Pecsics Mária kiállítása a Ladó Galériában.