Győzelemtől a nagy semmiig
Az Európai Unió a
Az Európai Unió a
Bár a felek aláírtak egy hároméves bérmegállapodást, a minimálbér jelentős emelését a jövő éven túl a kormány gazdasági előrejelzéseinek beteljesüléséhez kötötték. A kormány előrejelzései évek óta nem találkoznak a valósággal. Valójában csak annyi biztos, hogy jövőre 9 százalékkal nő a minimálbér és 7 százalékkal a garantált bérminimum.
A magyar politika új csillaga, a Tisza Párt nemzeti-konzervatív elnöke megbuktathatja Orbánt, habár nemigen kínál alternatívát. Így értékeli a Die Pressében megjelent kommentárban Rásky Béla történész, aki éveken át volt a holokauszttal foglalkozó bécsi Wiesenthal Intézet munkatársa.
Szakmai vihar kerekedett az USA-ban, amiért két lap tulajdonosai nem engedték a szerkesztőségeknek, hogy kiálljanak Kamala Harris mellett. Az ilyen állásfoglalások hatása csökkent, és a lapok a semlegességükkel meg akarják akadályozni, hogy olvasókat veszítsenek a polarizált társadalomban. Ám lehet, hogy a dolog fordítva sül el.
Míg a többi uniós tagállam kétségbe vonja a grúziai választási eredményt, Magyarország miniszterelnöke gratulál az általa nagyszerűnek mondott győzelemhez, írja a német lap brüsszeli tudósítója.
Az országgyűlési választások – amíg esetleg át nem írják a törvényeket – jórészt az egyéni választókörzetekben dőlnek el. A Tisza Párt már toborozza is jelöltjeit 2026-ra, de nem lesz könnyű dolga. A megfelelő indulók kiválasztása hosszú és fáradságos folyamat, a Fidesz és a régi ellenzék pedig ahol tud, megpróbál majd keresztbe tenni nekik. Volt és jelenlegi kampánytanácsadókkal, kampányfőnökkel beszélgettünk, hogy feltérképezzük a buktatókat, és bemutassuk a folyamatot.
Eladja a főként informatikával foglalkozó vállalatcsoportját Tasnádi László, a Belügyminisztérium volt államtitkára. Tasnádi a rendszerváltás előtti titkosszolgálati múltja miatt 2016-ban távozott a kormányból, és azóta egy egész cégbirodalmat épített fel.