A Magyar Telekom 77 milliárd forint osztalékot fizet, az OTP semmit
A Magyar Telekom közgyűlése 77,052 milliárd forint osztalék kifizetését szavazta meg pénteken. Az OTP Bank részvényesei a bank pénteken megtartott közgyűlésén viszont jóváhagyták az igazgatóság javaslatát, hogy a bank tavalyi 119,9 milliárd forintos adózott nyereségéből ne fizessen osztalékot.
A Magyar Telekom a magyar számviteli törvény szerinti tavalyi 35,634 milliárd forint adózott nyereségét teljes egészében kifizeti, az eredménytartalékból pedig 41,418 milliárd forintot használ fel osztalékfizetésre. A döntés értelmében egy darab 100 forint névértékű részvényre 74 forint osztalék jut. A 2006. év után 70 forint osztalékot fizetett a Magyar Telekom.
A társaság igazgatósága május 5-én az osztalékfizetésről részletes közleményt jelentet meg a Magyar Hírlapban, a Népszavában és a Világgazdaságban, valamint a társaság és a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
A Magyar Telekom megbízásának megfelelően, az osztalékot a KELER Zrt. fizeti ki. A közgyűlésen a részvényesek 63 százaléka vett részt.
Az OTP Bank nem fizet osztalékot
Az OTP Bank részvényesei a bank pénteken megtartott közgyűlésén jóváhagyták az igazgatóság javaslatát, hogy a bank tavalyi 119,9 milliárd forintos adózott nyereségéből ne fizessen osztalékot. A mérleg szerinti nyereség így 107,9 milliárd forint a közel 12 milliárd forintnyi általános tartalék megképzése után. Az OTP 2006-ra részvényenként 145 forintot fizetett.
Csányi Sándor elnök-vezérigazgató a közgyűlésen elmondta: az osztalék 125 forint lenne részvényenként, ami a részvényárfolyam kevesebb mint 2 százaléka. A részvényeseknek már rövid távon is érdekük, hogy a bank a mostani alacsony árfolyamon minél több részvényt vásároljon vissza – mondta Csányi Sándor. A bank ezért szeretné folytatni a vásárlásokat, aminek forrása az osztalék visszatartása mellett az OTP Garancia Biztosító értékesítéséből származó bevétel lesz.
Az OTP papírok árfolyama tavaly július 23-án 10 939 forinttal történelmi csúcsot ért el, 2007 végén 8790 forint volt, jelenleg 6830 forint. Az OTP-részvények az elnök-vezérigazgató szerint jelentősen alulértékeltek, amit a globális körülményeken kívül semmi nem indokol. Mint elmondta, bízik abban, hogy a befektetők visszatérnek és a bank árfolyama is visszatér a reális értékhez. Csányi kedvezőnek nevezte, hogy az elemzők 61 százaléka vételre ajánlja az OTP-t és a célárfolyamok többsége tízezer forint felett van.