Hummer-klónt építettek a kínaiak
A pekingi autókiállításon bemutatták azt a BJ2022 Brave Warrior SUV-t, amelyet a Beijing Benz-Daimler tervezett a kínai hadsereg számára.
© auto-motor-und-sport.de |
A pekingi autókiállításon bemutatták azt a BJ2022 Brave Warrior SUV-t, amelyet a Beijing Benz-Daimler tervezett a kínai hadsereg számára.
© auto-motor-und-sport.de |
A Kínában 1992 óta jelenlévő Citroën 2006 végén megerősíti pozícióját egy kifejezetten ehhez a piachoz kifejlesztett modell bevezetésével. A Peugeot 206 alapjaira kifejlesztett új, erőteljesen karakteres, ötajtós kompakt modell az első gépjármű ebben a szegmensben, melyet a Citroën Kínában bevezet és gyárt. Az autó a 2006-os modellév kínálatát gazdagítja, melynek jelenlegi tagjai a Fukang, az Elysée, a Xsara Picasso, a C-Triomphe, a C5 és hamarosan a C6.
Az amerikai autók vezető európai importőre, a német Geiger Cars nem nézhette tétlenül, hogy Hummer-vásárlói folyton arról panaszkodnak, nem elég izmos a kocsijuk. Megalkották tehát a H2-sportautót, melynek megrendelője egy német hölgy volt, aki nem sajnált 200 ezer eurót a spéci Hummerért.
Az Audi továbbra is a prémiumkategóriás autók első számú forgalmazója Kínában. A VW-csoporthoz tartozó német vállalat 2005-ben Hongkongot is beleszámítva összesen 58 ezer 878 négykarikás járművet értékesítettek, ami 9,6 százalékos növekedésnek felel meg.
Kifut az időből a magyar miniszterelnök, mert ha nem teljesíti az EU feltételeit, végképp lemondhat egymilliárd euró brüsszeli támogatásról. Bár ő azt bizonygatta még pár napja, hogy az ország bizonyosan megkapja ezt a pénzt, de kilátásba helyezte, hogy ellenkező esetben megvétózza a jövő évi közösségi költségvetést – fejti ki Sven Christian Schulz, a RadioNetzwerkDeutschland hírszolgálattól, amely tucatnyi német sajtóorgánum hálózata.
Egyik oldalon a kormányzati sikerpropaganda, amely szerint a magyar elnökség páratlan eredményeket elérve ismét naggyá tette Európát, a másik oldalon pedig a rengeteg kérdőjel, hogy ezt vajon mivel lehetne alátámasztani. Elemzésünkben sorra vesszük az egyes területeket, az azokhoz kapcsolódó magyar álláspontot és a tényeket, amelyek segítenek eloszlatni a narancsszínű ködöt.
Fábry Sándor csalódott a NER-ben. „Ezektől” már nem vár semmit. Pedig még Kossuth-díjat, meg világ körüli utat, szülinapi ajikat is megérdemelne. Fábrynak – gondolhatja – több jár, hiszen ő a liberális akolt hagyta ott a Fideszért, és saját hitelét adta be a Fidesz Zrt.-be, azt, ami más NER-celebnek soha nem volt.
Miért erősödik a szélsőjobb világszerte? Putyin nem is olyan erős, mint sokan hiszik? Megoldja-e a migrációs válságot Európában Aszad bukása? Miért okoz fejtörést Trumpnak, ami Szíriában történik? Hogyan viseli Oroszország, hogy Európa nagy része már nem vesz tőle gázt? Témák a nemzetközi sajtóból.
A megszokott futball- helyett teniszmánia lett úrrá idén Olaszországon, ami szerethető sztárjainak is köszönhető. A sikersztoriban szerepet játszott a teniszszövetség stratégiája és egy tévécsatorna is.
Garázdaság és kábítószer birtoklásának vétsége gyanújával hallgatták ki a DK józsefvárosi elnökét, Abd El Rahim Alit, aki kedd hajnalban egy budapesti lakóházban randalírozott ittasan. Kovács András Pétert oly nagyon megihlette a történet, hogy egyenesen rímekbe szedte a megtévedt politikus mozgalmas és akciódús históriáját.