Világ HVG 2025. február. 20. 20:21

Zelenszkij még Nigel Farage szerint sem diktátor

Donald Trump diktátornak nevezte az ukrán elnököt, az amerikai vezető brit szövetségese, Nigel Farage pedig most azt mondja, „nem szabad szó szerint venni” Trumpot.

A brit Reform UK párt vezetője, aki közeli barátjának tekinti az amerikai elnököt, azt mondja, „nem szabad szó szerint venni” Trumpot, amikor diktátornak nevezi Zelenszkij ukrán elnököt, majd hozzátette, hogy azt sem gondolja, hogy Ukrajna indította el a háborút Oroszországgal. Azt állította, hogy Trump “ok-okozati tényezőkről” beszélt, amikor ilyen jellegű kijelentést tett.

A Sky News amerikai tudósítójának, James Matthewsnak a kérdésére, hogy szerinte Zelenszkij diktátor-e, Farage azt válaszolta: “Nem, ne légy nevetséges!”

Az essexi választókerület, Clacton képviselője azt állította, hogy Trump “valójában nem azt mondja, hogy Ukrajna indította el a háborút”, és a béke megteremtésére összpontosít.

Hozzátette: “Putyin kezdte a háborút. Ezt mindannyian tudjuk. Amiről beszél, azok az ok-okozati tényezők, amelyek évekre nyúlnak vissza.”

Arra a kérdésre, hogy miért nem szabad szó szerint vennünk Trump megszólalását, amikor mindazt teljesítette, amit hivatalba lépésekor ígért, Farage azt válaszolta: “Nézze, tárgyalást ígért. Megígérte, hogy beszélni fog Putyinnal. És megtette. Ez előrelépés.”

“Lehet, hogy jelenleg nem tetszik, ahogy kinéz, de még nem láttuk az üzlet végleges formáját.”

Más brit párt vezetői már sokkal korábban és határozottabban kiálltak Zelenszkij mellett. Sir Keir Starmer brit miniszterelnök felhívta telefonon, hogy kifejezze támogatását. Azt mondta neki, hogy “teljesen észszerű”, hogy Ukrajna “háború idején felfüggeszti a választásokat, ahogy az Egyesült Királyság is tette a második világháború alatt”.

Farage csütörtökön délelőtt azt állította a GB News-nak, hogy nem gondolja, hogy Zelenszkij diktátor, de felszólította, hogy határozzon meg egy ütemtervet a választásokra.

Azzal érvelt, hogy az Egyesült Királyságban a második világháború alatt, 1945-ben választásokat tartottak, így Ukrajna is megteheti.

A háború 1945 májusában ért véget Európában, és Winston Churchill két héttel később – 10 év után – választásokat írt ki munkáspárti koalíciós partnerei nyomására. A szövetséges csapatok azonban továbbra is harcoltak a Csendes-óceánon, a háború hivatalos befejezése csak az év augusztusában történt meg.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra 2025. március. 30. 19:30

Gyötrődnek a kiskamaszokat nevelő szülők, de kicsit túl hamar feladják

Képben kell lenni, különben az internet lesz a gyerekünk felvilágosítója, szülőként igenis referenciapontnak kell maradni számukra – mondja Szél Dávid pszichológus, aki a Kamaszok című Netflix-sorozat óriási visszhangja kapcsán beszélt az influenszerek hatásáról a gyerekekre. Hogyan terjed az internetes nőgyűlölet, és miért fontos, hogy egy apuka megszeresse a Ninjagót? Mit tegyünk, ha elzárkózik a gyerek? Hogyan reagálják le eltérően a fiúk és a lányok a neten felszedett öngyűlöletet?