Világ HVG 2024. december. 20. 14:40

Elon Musk szerint csak az AfD mentheti meg Németországot

A világ leggazdagabb emberét már az európai politika is egyre jobban érdekli.

Miután az Egyesült Államokban megérezte a politikai hatalom ízét a formális kormányzati pozícióval nem bíró, de Donald Trump frissen megválasztott elnök döntéseire láthatóan nagy befolyással rendelkező Elon Musk, a világ leggazdagabb embere úgy érzi, itt az ideje belefolynia az európai országok belügyeibe is. A Tesla-, SpaceX- és X-vezér ezúttal Németországgal kapcsolatban fejtette ki a véleményét.

Csak az AfD mentheti meg Németországot”

– írta saját platformján egy olyan bejegyzésre reagálva, amely arról szól, hogy a jövő évi választáson győzelemre esélyes Kereszténydemokrata Unió (CDU) kancellárjelöltje, Friedrich Merz rossz példának tartja Musk és az argentin elnök, Javier Milei tevékenységét, valamint elzárkózott az AfD-vel való együttműködéstől.

Az Alternatíva Németországért (AfD) a szeptember 1-i türingiai tartományi választáson a náci korszak óta a szélsőjobboldal első választási győzelmét aratta Németországban, a pártot országosan a várhatóan február végén rendezett választás előtt már 20 százalék közelében mérik.

Trump Németországban egyelőre csak szavakkal támogatja a radikális jobboldalt, az Egyesült Királyságban viszont lehet, hogy ennél is tovább megy: az AP tudósítása szerint akár 100 millió dollárral, mintegy 40 milliárd forinttal támogathatja Nigel Reform egykori Brexit-pártját, a ma már Reform U.K. név alatt futó szélsőjobboldali pártot.

Hirdetés
hvg360 Köves Gábor 2025. március. 31. 18:52

Jan Garbarek a HVG-nek: Most, hogy vészesen közeledem a nyolcvanhoz, a lemezkészítés már nem létszükséglet

A világhírű dzsesszzenész régi harcostársával, az ütőhangszeres Trilok Gurtuval lép fel április 7-én a Müpában. Jan Garbarekkel az ECM kiadóhoz fűződő sok évtizedes kapcsolatáról és a nemrég sztrókon átesett Keith Jarrettről is beszélgettünk, de mesélt arról a lemezről is, amelyikből vissza tudta fizetni a lakáshitelét, és felidézett egy életre szóló próbát is egy ausztriai kolostorban.