Tajpej korábban panaszkodott a késő fegyverszállítmányokra.
A Fehér Ház közleményében bejelentette, Joe Biden felhatalmazta a külügyminisztert, hogy “irányítsa a védelmi minisztérium védelmi cikkeire és szolgáltatásaira, valamint katonai oktatásra és kiképzésre szánt, legfeljebb 567 millió dollár értékű összeg lehívását a Tajvannak nyújtandó segítség érdekében”. További részleteket nem ismertek.
Áprilisban Biden aláírta azt a nehezen kiharcolt törvényt, amely több milliárd dollárnyi új amerikai támogatást nyújt Ukrajnának az Oroszországgal vívott háborúra, valamint Izraelnek és Tajvannak. Tajpej korábban panaszkodott az amerikai fegyverszállítások késedelmére, többek között a korszerűsített F-14-es vadászrepülőgépek esetében.
Kína, amely a demokratikusan kormányzott Tajvant saját területének tekinti, az elmúlt öt évben fokozta a katonai és politikai nyomást, hogy érvényt szerezzen követeléseinek, amelyeket Tajpej elutasít, és többször követelte Washingtontól, hogy hagyjon fel a fegyvereladással.
Az Egyesült Államok 1979-ben változtatta meg a diplomáciai álláspontját Tajvan kérdésében, azóta hivatalosan Kína álláspontját támogatja, és nem ismeri el a tajvani függetlenséget. Ennek ellenére nem hivatalos kapcsolatokat tart fenn az önigazgatású szigettel, amelynek a legfontosabb támogatója és fegyverszállítója.