Épületek dőltek össze a fővárosban, Tajpejben és a sziget keleti felében található Hualienben. A rengések következtében Japánban szökőárveszélyre figyelmeztettek a hatóságok.
1999 óta nem volt akkora földrengés Tajvanban, mint szerda reggel, amikor többek között egy 7,2-es rengést is mértek a szigeten – írja a Guardian. A hatóságok első közlései szerint a katasztrófának egyelőre egyetlen halálos áldozata és vagy 50 sérültje van.
A rengések következtében épületek dőltek össze a fővárosban, Tajpejben és a sziget keleti oldalán található Hualienben is, továbbá a sziget egészén áramkimaradásokat lehet tapasztalni, illetve egyes helyeken a rengések földcsuszamlást is okoztak.
A Tajvani események hatására a Japánhoz tartozó Okinava szigetén is cunamiveszélyre adtak ki figyelmeztetést, bár a szökőár kezdeti hullámai kisebbek, mint amekkorára az ottani hatóságok számítottak.
A szigetet ért rengéssorozat legerősebbjét Japánban 7,7-esre mérték, ugyanakkor a tajvani hatóságok szerint ez 7,2-es volt, ám így is a legerősebb rengése ez a szigetnek 1999 óta, amikor is egy 7,6-es erősségű földmozgás következtében Tajpejtől délre meghalt 2400 ember és vagy tízezren sebesültek meg.
A földrengés miatt többek között a tajvani TSMC, amely a világ legtöbb fejlett félvezetőjének gyártásáért felelős, a Bloomberg News szerint kiürítette a gyártósorait.
A tajvani rengést alig néhány hónappal előzte meg az az év eleji Japánban történt 7,6-os rengés, melynek következtében 244 ember vesztette életét.
Frissítés:
A tajvani földrengés halálos áldozatainak száma a hatóságok közlése szerint négyre emelkedett és attól is lehet tartani, hogy ez még nem a végleges szám.
Frissítés 2:
A halottak száma elérte a kilencet – tájékoztat a BBC tajvani kormányzati forrásokra hivatkozva. Ez a szerda délelőtt 11 órai állás, az áldozatok számára vonatkozó további frissítéseinket az alábbi cikkünkben közöljük: