A járművekben kisebb károk keletkeztek, a legénység tagjai nem sérültek meg.
Húszi lázadok megtámadták a brit Morning Tide és az amerikai tulajdonban lévő Star Nasia nevű teherszállító hajót keddre virradóra a Vörös-tengeren – közölte a brit haditengerészet tengerhajózási biztonsági információs szolgálata (UKMTO). A két hajó egyike sem sérült meg súlyosan.
A lázadó csoport katonai szóvivője azt mondta, hogy rakétákat lőttek ki a két hajóra. Az UKMTO jelentése szerint a brit hajó parancsnoka „egy kis járművet észlelt a bal oldalán”, mielőtt a támadók rálőttek a teherhajóra. A támadásban a legénység egyik tagja sem sérült meg, csupán a fedélzeti ablakok rongálódtak meg kisebb mértékben, a hajó biztonságosan folytatni tudta az útját.
Grant Shapps brit védelmi miniszter hétfőn kijelentette, hogy Nagy-Britannia szükség esetén nem fog habozni, hogy újfent válaszoljon a jemeni húszik támadásaira.
Shapps elmondta, hogy az eddig végrehajtott brit válaszcsapások a nemzetközi joggal összhangban, valamint önvédelemből történtek. A legutóbbi brit légitámadások három olyan katonai létesítmény ellen irányultak, amelyek „tizenegy különálló célpontot” támadtak a Vörös-tengeren – fűzte hozzá.
Fontos célpontot lőttek ki Jemenben az amerikai-brit csapatok
Az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság közös csapást mért 36 húszi célpontra Jemen 13 helyszínén - jelentette be szombat éjjel a londoni védelmi minisztérium.
A brit és az amerikai fegyveres erők múlt szombaton tizenhárom jemeni helyszínen összesen 36 célpontra mértek precíziós csapásokat, válaszul a húszik által kereskedelmi és hadihajók ellen elkövetett folytatódó vörös-tengeri támadásokra. A brit kötelék precíziós irányított bombákat vetett be a jemeni katonai célpontok ellen.
Az akcióhoz Ausztrália, Bahrein, Kanada, Dánia, Hollandia és Új-Zéland nyújtott támogatást.
A kereskedelmi hajóknak vagy magasabb biztosítási díjat kell fizetniük, vagy hosszabb, drágább útvonalakat kell választaniuk a húszi támadások veszélyének elkerülése érdekében.
Hogy lesz Nike cipő a boltokban? Bemutatjuk, hogyan hatnak a ruhaiparra a húszik támadásai
Az Ázsiában gyártott holmik alapból a Vörös-tengeren áthajózva kerülnek Európa és az amerikai keleti part üzleteibe. Ehelyett most a hajók biztonsági okokból megkerülik Afrikát, ami akár kéthetes késést is jelenthet, és jóval többe kerül. A megoldási lehetőségek pedig még drágábbak, egyes multiknak már meg sem érik.