Világ hvg.hu 2023. november. 05. 08:35

Egész éjjel tárgyalt a német rendőrség a férfival, aki négyéves lányával a kocsiban a hamburgi repülőtér futópályájára hajtott

A rendőrség szerint gyermekfelügyeleti vita állhat a háttérben, az apával pszichológusok tárgyalnak.

Szombat este óta tárgyal a német rendőrség azzal a férfival, aki négyéves lányával a kocsijában áttörte a biztonsági kaput és a hamburgi repülőtér futópályájára hajtott.

A 35 éves férfi megállt a Turkish Airlines egyik gépe mellett, majd a rendőrség tájékoztatása szerint kétszer a levegőbe lőtt, és két égő palackot is kidobott a kocsiból. A repülőtéren senki nem sérült meg. A háttérben gyermekfelügyeleti vita állhat, korábban a kislány édesanyja is lehetséges gyermekrablásról tett bejelentést.

 

Jonas Walzberg / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A futópályán álló repülőgépen ekkor már voltak utasok, őket azonnal evakuálták, majd a hamburgi repülőteret is lezárták. A dpa német hírügynökség tudósítója szerint a helyszínre egymás után érkeztek a rendőrök, és egy drónt is a levegőbe küldtek. Pszichológusok is érkeztek a helyszínre.

A törökül beszélő férfival egész éjjel tárgyaltak a hatóságok, a hamburgi rendőrség szóvivője ezt pozitívan értékelte.

„Ez mindenképpen jó jel, szóba áll és beszélni akar velünk” – mondta vasárnap kora reggel.

Frissítés: A hamburgi rendőrség vasárnap félelőtt 11 órakor azt közölte, hogy a tárgyalások még mindig zajlanak. Azt feltételezik, hogy a férfinál fegyver és robbanószer van. Jelenleg a gyermek jóléte a legontosabb prioritás, utolsó információik szerint a kislány fizikailag jól van.

A hamburgi repülőtéren az összes járat indulását és érkezését felfüggesztették, arra kérik az utasokat, hogy ne is utazzanak ki a repülőtérre.

 

Hirdetés
hvg360 Németh András 2025. február. 14. 18:36

Trump és kinevezettjei most egyértelművé tették Ukrajnáról, amit eddig nem lehetett kimondani

Bár igaz, hogy Donald Trump és az amerikai elnök magas rangú kinevezettjei elébe mennek az ukrajnai rendezéssel kapcsolatos orosz követeléseknek, Ukrajnában úgy vélik, az egyre valószínűbbnek tűnő tűzszüneti tárgyalásokon nem csak Moszkva érdekeit veszik figyelembe. Többek szerint egyébként nincs is végleges amerikai béketerv, inkább arról van szó, hogy a mindkét felet zsaroló washingtoni kormányzat a fejleményekhez igazítja következő lépését.