Világ hvg.hu 2023. szeptember. 28. 17:46

Videón, ahogy túlfut a leszállópályán és felrobban egy teherszállító repülőgép Maliban

A gép korábban állítólag a Wagner-csoporté volt.

Felvételek kerültek elő arról a repülőbalesetről, amely szombaton történt Maliban. A videón az látható, amint egy Iljusin Il-76-os típusú teherszállító repülőgép túlfut Gao nemzetközi repülőterének leszállópályáján, majd egy szakadékba zuhan és felrobban.

Az Aviation Source beszámolója szerint a repülőgép a mali légierőhöz tartozott, a balesetet pedig feltehetően az okozta, hogy a személyzet későn tette le a földre az egyébként 2500 méter hosszú leszállópályán. A robbanás utáni tűzben a repülőgép nagy része megsemmisült, a rajta ülők közül pedig többen meghaltak, de néhány ember sikerült kimenteni. Arról nem érkeztek hírek, hogy pontosan hányan és milyen országok állampolgárai tartózkodtak a fedélzeten.

A portál úgy tudja, hogy a repülőgép korábban a Wagner-csoport tulajdonában volt, és körülbelül egy héttel a baleset előtt adták át a mali légierőnek.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.