Vladimíra Marcinkovával elmondása szerint 2015-ben, az elnöki palotában akartak „fotózkodni” a török elnök emberei.
A legfőbb ügyész feljelentésként értékelte a szocialista Tóth Bertalan írásbeli kérdéseit azzal kapcsolatban, hogy augusztus 20-án, Recep Tayyip Erdogan török elnök budapesti látogatásakor egy férfit állítása szerint bántalmazták egy török társaság tagjai. Bán Tamás azt mondta: a bántalmazást az váltotta ki, hogy bemutatott Erdogannak, amikor kilépett egy szálloda ajtaján, az elkövetők pedig „biztos nem bámészkodók vagy turisták voltak, mert a nyakukba akasztva jól látható volt az azonosító kártyájuk”. A férfit végül a TEK-nek kellett kimentenie.
Feljelentés született az Erdogan testőrei által megvert magyar férfi ügyében
Az MSZP frakcióvezetője, Tóth Bertalan tett fel írásban kérdéseket a történtekkel kapcsolatban Polt Péternek, a legfőbb ügyész pedig feljelentésként értelmezte a dokumentumot és továbbította a hatóságoknak.
A szlovák Paraméter a cas.sk cikke alapján most arról ír, hogy egy szlovák politikus, Vladimíra Marcinková is megosztotta a török elnök testőreivel kapcsolatos tapasztalatait. Az SaS képviselőnője egy podcastban beszélt arról, hogy 2015-ben az elnöki palotában dolgozott az akkori államfő, Andrej Kiska mellett, akihez látogatásra érkezett Erdogan. Elmondása szerint a testőrei észrevették őt az egyik tanácskozáson: „Felfigyeltem a kellemetlen pillantásokra, ilyesmit megéltem már Mexikóban és Chilében is. Egyedüli szőkeként voltam jelen, nagyon kellemetlen volt, ahogy végigmértek némely férfiak”.
Miután befejeződtek a kötelezettségei, Marcinková visszament dolgozni az irodájába, ahová azonban benyitott az egyik török testőr, és szó nélkül elindult felé. A férfit egy másik követte, és amikor Marcinková megkérdezte, hogy mit szeretnének, állítólag azt válaszolták, hogy fotózkodni.
Nemcsak Erdogan testőrei, hanem kémei is hírhedtek agresszív külföldi fellépéseikről
A képviselő ezt visszautasította, de a testőrök az elmondása szerint „győzködtek, majd fogdostak, én peig segítségért kiáltottam. Befogták a számat, de szerencsére a kiáltásomat meghallotta akkori kollégám, Pavol Sybila, aki a másik helyiségben volt”. Amikor a férfi belépett, a testőrük távoztak.
A Marcinková által elmondottakat Sybila is megerősítette, hozzátéve, hogy még egy órán át ott maradt vele, nehogy megismétlődjenek a történtek. Az esetről Kiska is értesült, aki arról beszélt, hogy tisztességtelenül bántak a munkatársával. A korábbi elnök azt mondta, a diplomáciai szolgálat szintjén a nevében panaszt tettek a testőrség viselkedésére, de tudomása szerint erre nem érkezett válasz.