Spanyolország, Nagy-Britannia és Katar mentőcsapatai megérkeztek Marokkóba és megkezdték a mentési munkálatokat.
Pénteken az ország történelmének egyik legerősebb földrengése pusztított a térségben.
A halálos áldozatok ismert száma jelenleg 2681, a sebesülteké 2501, de félő, hogy mindkét szám tovább emelkedhet – áll a legfrissebb, hétfő esti jelentésben.
A marokkói földrengés nem érintette a marrakeshi magyar turisták programját, sem az őszi utakat
A szállodák és a turisztikai attrakciók döntő többségét nem érintette a 6,8-as erősségű földrengés Marokkóban.
A mentőalakulatok arra figyelmeztettek, hogy a térségben általánosan elterjedt, hagyományos vályogtéglából épült házak miatt kicsi az esélye, hogy további túlélőket találjanak, mert az ilyen épületek szinte kivétel nélkül teljesen összeomlottak.
Nagy-Britannia 60 fős kutató- és mentőcsapatot küldött, amely felszereléseket és négy keresőkutyát is vitt a mentési műveletekhez – mondta Simon Martin rabati brit nagykövet.
Marokkó vasárnap közölte, hogy elfogadja Spanyolország, Katar, Nagy-Britannia és az Egyesült Arab Emírségek támogatását.
Mindeközben fogytán az idő, hogy túlélőket találjanak. A szakértők 72 órás időablakról beszélnek, vagyis ennyivel a rengés után még nagy valószínűséggel találhatnak életben embereket a romok alatt. A helyi beszámolók szerint a földrengés sújtotta területek néhol még mindig elszigeteltek, mert az utakat földcsuszamlások zárták el.
Az ország történelmének legerősebb földrengése pusztított pénteken az észak-afrikai országban. A 7-es erősségű rengés epicentruma a közép-marokkói al-Hauz tartományban, Marrákestől 72 kilométerre délnyugatra volt.
Marrákesben több történelmi jelentőségű épület is megrongálódott. A rengést a fővárosban, Rabatban, Casablancában, valamint Agadirban is érezték.
Videón, ahogy a hatalmas földrengés félbeszakít egy marokkói esküvőt
Az énekes és a zenészek menekülnek a színpadról.