Világ hvg.hu 2023. június. 22. 15:46

Hátba lőtte terhes anyját egy kétéves amerikai kisgyerek, a magzat és a szülő is meghalt

Egy ohiói édesanya, Laura Ilg halálos sebet szerzett, amikor a fegyverrel játszó kisgyereke kezében véletlenül elsült a pisztoly.

Tragikus baleset történt múlt héten pénteken Ohio államban, Norwalkban. Egy kétéves kisfiú véletlenül lelőtte 31 éves édesanyját – írja a People.com. A norwalki rendőrkapitányság közleménye szerint egy Laura Ilg névre hallgató nő hívta a 911-et azzal, hogy hátba lőtte a gyereke. Az apa ez idő alatt nem volt odahaza, dolgozott, ő is csak a nő telefonhívásából tudta meg, hogy nagy baj van otthon.

A helyszínre kiérkező rendőrök az emeleti fürdőszobában találtak rá a kisgyerekre és az anyjára, akiről akkor derült ki, hogy 33 hetes terhes. Melletük hevert egy megtöltött, félautomata fegyver. A rendőrség állítsa szerint Ilg magánál volt, és el tudta mondani, hogy mi történt, hogy a gyerek az apja éjjeli szekrényén tárolt fegyverével kezdett játszani, azzal a pisztollyal, amelyhez elvileg nem tudott volna hozzáférni, mert általában azt elzárva tartják a gyerek elől. A nő mindeközben a fürdőszobában épp a mosást rakta be.

Laura Ilget azonnal kórházba szállították életveszélyes sérülésével, megműtötték, de végül sem a magzat, sem az ő életét nem tudták már megmenteni.

A rendőrség az Ilg család otthonában további két fegyvert talált még. Egy töltött, 12-es kaliberű sörétes puskát a pár hálószobájának szekrényében és egy airsoft fegyvert.

Úgy tudni, hogy a kétéves gyerek biztosan az apjával marad, amíg a nyomozást az ügyben lefolytatják.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.