A harcokban mára több mint 350 ember vesztette életét.
Beleegyezett a 72 órás, humanitárius tűzszünetbe a hadsereggel szemben álló félkatonai Gyorsreagálású Támogató Erők (RSF) a ramadánt lezáró ünnep ideijére. Az ENSZ által is sürgetett fegyverszünet hivatalosan pénteken reggel lépett életbe. Az RSF közleményében hozzátette, hogy a tűzszünet ideje alatt humanitárius folyosókat fognak nyitni.
A hivatalos szudáni hadsereg azonban egyelőre nem reagált az RSF közleményére. A tűzszünet ellenére péntek reggel a Szudáni Orvosok Bizottsága szerint a fővárost, Kartúmot tüzérségi támadások érték.
Már EU-s és amerikai diplomatákra támadtak az újabb polgárháború felé tartó Szudánban
Az afrikai ország fővárosában, Kartúmban kirobbant harcok következtében már legalább 180-an meghaltak és közel kétezren megsebesültek, és támadás érte a kartúmi EU-nagykövetet és egy amerikai diplomáciai konvojt is. A hétvégén két rivális tábornok csapatai kezdték lőni egymást Szudán fővárosában, Kartúmban.
A hétvégén kirobbant harcoknak mára 350-nél is több áldozata van, a helyszíni beszámolók szerint a legsúlyosabb összecsapásokat Kartúmban, valamint az ország nyugati részén lévő Darfúrban vívták.
António Guterres ENSZ-főtitkár csütörtökön javasolta a háromnapos tűzszünetet, "hogy a harci övezetekben rekedt polgári lakosok orvosi ellátáshoz, élelmiszerhez és más alapvető cikkekhez juthassanak".
(Címlapképünk április 19-én készült.)Gyorstalpaló: Ezért robbantak ki harcok Szudán fővárosában
Halálos áldozatai is vannak a Szudán fővárosában, Kartúmban szombat reggel kirobbant fegyveres konfliktusnak. Elmagyarázzuk, kik a konfliktus főszereplői és miért estek egymásnak. Szudánban hosszú időn keresztül Omar al-Bashir elnök gyakorolta a hatalmat. Őt 2019-ben puccsal buktatták meg. A puccsot ugyan a hadsereg vezetése vitte végig, de ehhez az is kellett, hogy az emberek az utcára vonuljanak tüntetni.