A kabuli tálib kormány szóvivője, Zabihullah Mudzsáhid közleményben ítélte el a dróntámadást, amelyet „a nemzetközi jog megsértésének” nevezett.
A tálibok súlyosan megsértették a dohai megállapodást azzal, hogy menedéket nyújtottak Ajmán az-Zavahirinek, az al-Káida terrorhálózat vezetőjének – mondta Antony Blinken amerikai külügyminiszter hétfőn. Blinken közleményében leszögezte: látván, hogy „a tálibok nem hajlandók vagy képtelenek eleget tenni kötelezettségeiknek”, továbbra is támogatni fogják az afgán népet – különösen a nőket és a leánygyermekeket – abban, hogy érvényt szerezzenek emberi jogaik védelmének. Emellett az Egyesült Államok folytatja a humanitárius segítségnyújtást – tette hozzá. A tárcavezető rámutatott: a dohai egyezményben a tálibok ígéretet tettek arra, hogy terroristák nem fogják Afganisztán területét használni más országok fenyegetésére.
Zavahirivel a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) dróntámadása végzett vasárnap Kabulban. A BBC brit közszolgálati televízió értesülése szerint a terroristavezért kabuli háza erkélyén érte a csapás, körülötte lévő családtagjai nem sebesültek meg. Zavahirinek idén áprilisban már halálhírét keltették, akkor a terroristavezér a hírt videóüzenetben cáfolta. Hollétéről sokáig folytak találgatások, a legtöbb forrás Afganisztánt vagy a szomszédos Pakisztánt nevezte meg rejtekhelyének.
Az egyiptomi születésű, orvos végzettségű Zavahirit tartották a 2001-es szeptemberi, csaknem 3000 halálos áldozattal járó egyesült államokbeli terrortámadások egyik fő szervezőjének. Washington emellett őt nevezte meg az Egyesült Államok tanzániai és kenyai nagykövetsége ellen 1998-ban elkövetett, 224 halálos áldozattal és több mint 5000 sebesülttel járó terrortámadások egyik felelősének. Zavahiri azt követően lett az al-Káida vezetője, hogy amerikai különleges egységek 2011-ben végeztek a szervezet korábbi irányítójával, Oszama bin Ladennel pakisztáni rejtekhelyén.
A kabuli tálib kormány szóvivője, Zabihullah Mudzsáhid közleményben ítélte el a dróntámadást, amelyet „a nemzetközi jog megsértésének” nevezett.