Még tárgyalnak róla, hogy a határ menti településekről magyar kórházakba szállítsák a betegeket Romániából.
Megteltek Székelyföldön az intenzív osztályok, Tar Gyöngyi, Hargita megye tiszti főorvosa az RTL Híradónak arról számolt be: választaniuk kell egy-egy beteg között, aszerint hogy ki a fiatalabb, és kinek van nagyobb esélye a túlélésre.
Romániában az emberek nagyjából 30 százaléka van beoltva, Székelyföldön pedig még kevesebb, mindössze 20 százalékuk. Tar szerint, bár nagyon jó volt Romániában az oltási kampány, mégis drámai a koronavírus elleni oltások elutasítása.
Szijjártó Péter külügyminiszter az RTL kérdésére azt mondta, ezer doboz koronavírus elleni gyógyszert és lélegeztetőgépet küldött a magyar kormány Romániába, ahol a járványhelyzet kritikussá vált.
A múlt héten felvetődött, a határ menti településekről magyar kórházakba szállítsák Romániából a betegeket. Szijjártó most azt közölte, hogy még tárgyalnak erről.
Romániában hétfőn már a 17 ezret közelítette a kórházakban ápolt koronavírus-fertőzöttek száma, az intenzív terápiás részlegeken ápolt súlyos betegeké pedig elérte az 1632-t. A vasárnap elvégzett, szokás szerint jóval kevesebb teszt kiértékelésén alapuló hétfői adatok szerint tízezer alá csökkent az utóbbi 24 órában újonnan diagnosztizált fertőzöttek száma, a kéthetes mozgóátlag azonban tovább növekedett: immár a napi több mint 11 ezer új fertőzött számít átlagosnak Romániában.
A negyedik hullám küszöbén: a szomszédoknál felpörgött a járvány, Magyarországon egyre több a súlyos eset
A környező országokhoz képest jobban állunk, de így sem túl rózsásak az előrejelzések Magyarország számára a koronavírus-járvány - jelenleg felívelő - negyedik hullámában. A járványadatokból jól látszik a delta variáns hatása: bár némileg kevesebb a beteg, arányaiban kétszer annyi a lélegeztetettek száma, mint tavaly ilyenkor, a második hullám elején.