Világ MTI 2020. január. 26. 19:27

Fél tucat oroszlán megszökött egy nemzeti parkból és háziállatokra támadt

Hat oroszlán megszökött egy namíbiai nemzeti parkból, nem sokkal később felfaltak egy szamarat és egy tehenet.

Hat oroszlán szökött meg szombat éjjel a namíbiai Etosha Nemzeti Parkból, és egy közeli faluban, Oshivelóban felfaltak egy szamarat és egy tehenet - jelentette be vasárnap a namíbiai környezetvédelmi és idegenforgalmi minisztérium.

A kormány tájékoztatása szerint lépéseket tettek a hat veszélyes ragadozó befogására, és visszaszállításukra a nemzeti parkba. A környéken élő gazdákat és közösségeket a hatóságok felszólították, hogy éjszakára zárják el az állataikat.

Hasonló esetet jelentettek a múlt héten az ország északnyugati Kunene régiójából is. A hivatalos források szerint az utóbbi években a térségben uralkodó aszály miatt elszaporodtak a vadon élő állatok és az emberek közötti incidensek.


Hirdetés
Címkék
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.