A felmondásuk határideje és miértje miatt nyitottak tüzet a kirúgott alkalmazottak.
Lövöldözés miatt rövid időre lezárták a kartúmi repülőteret kedden, közölte az al-Dzsazíra, illetve al-Hadasz televízió.
A szudáni hírszerzés (NISS) elbocsátott munkatársai Kartúmban a levegőbe lőttek tiltakozásul, amire válaszult nagy létszámban kivonultak a biztonsági erők. Emiatt egy időre lezárták Szudán légterét, valamint a főváros, Kartúm repülőterét.
A Reuters brit hírügynökség által idézett szemtanúk látták, amit felvonultatták az egyik legbefolyásosabb szudáni milícia, a Gyors Támogatási Erők (RSF) és a hadsereg katonáit Kartúmban, miután fegyveresek tüzet nyitottak az NISS székháza előtt.
Feiszál Mohamed Száleh tájékoztatási miniszter a televízióban elmondta, hogy a lövöldöző fegyveresek a hírszerzés volt dolgozói voltak, akiket feldühített felmondásuk határideje és mikéntje.
A hatóságok továbbra is igyekszenek meggyőzni a fellázadt egységeket, hogy adják át fegyvereiket - mondta a miniszter, aki szerint sebesülés nem történt.
Szudánban polgári vezetők és a katonaság felügyelte hároméves politikai átmeneti időszak van, amióta áprilisban megbuktatták Omar el-Besir elnököt.
Mohamed Hamdan Dagalo tábornok, a katonai tanács helyettes vezetője és az RSF feje elmondta, hogy a lövöldözések mögött Száleh Gos, a szudáni hírszerzés egykori vezetője áll.
Dagalo közölte, hogy bár a keddi incidenst nem tekinti puccskísérletnek, semmilyen ilyen lépést nem fognak eltűrni.
Az al-Arabíja hírtelevíziónak nyilatkozó katonai vezetők szerint a tiltakozó megmozdulás miatt nincs veszélyben az ország biztonsága, "a helyzetet erő alkalmazása nélkül sikerült ellenőrzés alatt tartani".
A hírszerzés reformja az Omar el-Besir távozásáért tüntetők egyik fő követelése volt. A menesztések a hírszerzés átalakításának keretében történtek.