A parlament még július 11-én fogadta el az indítványt, amely a szexuális bűnözőkre kiszabott büntetést egészítené ki a kasztrálással.
Az ukrán parlament július 11-én fogadta el azt az indítványt, amely szerint kémia kasztrálással is büntetnék a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményeket. Az indítványt július 29-én az akkori házelnök, Andrij Parubij alá is írta.
A büntető törvénykönyv erre vonatkozó cikkelye 10-től 15 évig terjedő szabadságvesztést ír elő az ilyen bűncselekményekre, a módosítás ezt egészítené ki a kémiai kasztrálás elrendelésével, illetve hogy a fiatalkorúakkal szembeni szexuális bűncselekményért elítélteket a rendőrség egész életükben tartsa nyilván. A kémiai kasztrálás az elítélt olyan antiandrogén gyógyszerekkel történő kényszerkezelését jelenti, amelyek célja a libidó és a szexuális aktivitás csökkentése. A kényszerkasztrálás nem szabható ki 18 évnél fiatalabb és 65 évnél idősebb elítéltekre.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azonban szerdán megvétózta és visszaküldte a parlamentnek a módosítást. Tette ezt annak ellenére, hogy a kémiai kasztrálását szorgalmazó lakossági elektronikus petíció is megkapta a szükséges számú támogató szavazatot a parlament honlapján, és már a rendőrség is sürgette a büntetőtörvénykönyv szigorítását, annyira elszaporodtak a kiskorúak sérelmére elkövetett erőszakos bűncselekmények. Csak 2019-ben már ötven gyermek vált szexuális indíttatású gyilkosság áldozatává.
Toroczkai László éppen az ukránokkal példálózott, amikor augusztus 29-én arról beszélt, hogy Magyarországon is kémiai kasztrálással kellene sújtani a gyermekek ellen szexuális erőszakot elkövetőket. A Mi Hazánk Mozgalom elnöke Lengyelországot említette még meg, ahol 2009 óta valóban lehetőség van ilyen módon is büntetni az erőszaktevőket.
Magyarországon viszont folyamatosan elbukik a kezdeményezés. A Jobbik 2010-ben és 2016-ban is kezdeményezte a törvénymódosítást, de még a fideszes Boldog István is tett erre vonatkozó javaslatot a frakciójának 2018-ban. 2013-ban az Igazságügyi Minisztérium elődje, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium azt válaszolta a Népszava kérdésére, hogy a szigorítást nem tervezi bevezetni a kormány.