Világ hvg.hu 2018. december. 07. 13:28

Tarkóra kulcsolt kézzel térdepeltettek tüntető francia diákokat rohamrendőrök – fotó, videó

A helyi hatóságok vezetője szerint senki nem sérült meg, így nem jogos a média felháborodása.

Eleinte csak az üzemanyagadó emelése ellen kezdtek tüntetni Franciaországban, de aztán a demonstrálók tömegei egyre inkább szétváltak egymástól, és a sárgamellényes tüntetésből a vidéki városokban élő középosztály általános sztrájkja lett. A francia kormány hiába fújt visszavonulót, és jelentette be, hogy befagyasztja az üzemanyagadót, a tüntetések folytatódtak, szombaton országszerte 89 ezer biztonsági mozgósítanak a demonstrációk miatt.

A tiltakozásokból a diákok is kivették a részüket: voltak, akik csak békésen tüntettek, és voltak, akik a sárgamellényesek egy radikális csoportjához hasonlóan rongálásba kezdtek.

A Párizs melletti Mantes-la-Jolie gimnazistái csapatokban járták a várost, és felgyújtották az útjukba kerülő autókat és szemeteseket. A rendőrség erre válaszul összesen 153 fiatalkorú ellen intézkedett, de nem akárhogyan: szinte az egész világot bejárta az a felvétel, amelyen rohamrendőrök a földön térdeltetnek többtucatnyi diákot, akik a kezüket a tarkójukra kulcsolva hallgatják a vezényszavakat – írja a The Local.

A felvételen hallatszik, ahogy az egyik rendőr épp azt mondja:

így néz ki egy osztály, amelyik jól viselkedik.

AFP / Céline Agniel
AFP / Céline Agniel

A helyi rendőrség vezetője a Le Parisiennek azt mondta, parancsot kaptak arra, hogy tartóztassák le a zavargókat. Szerinte az akció során senki nem sérült meg, és senkit nem fenyegettek, így semmi törvényellenes nem történt.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.